Kviečiame žurnalistus į seminarą „Ar Lietuvai reikia žemės ūkio? Žemės ūkio situacija ir klimato kaita“

Baltijos aplinkos forumo organizuotas seminaras-žurnalistų pusryčiai apie klimato kaitą, 2014 m.
Baltijos aplinkos forumo organizuotas seminaras-žurnalistų pusryčiai apie klimato kaitą, 2014 m.

Nesenai nuvilnijęs ūkininkų protestas tiek Lietuvoje, tiek visoje Europoje atskleidė, koks svarbus yra šis sektorius. Ūkininkai ne tik augina maistą, prisideda prie šalies ekonominės ir socialinės situacijos, bet ir daro didžiulę įtaką mūsų aplinkai, klimatui. Šis sektorius yra remiamas viešaisiais pinigais daugiau, nei bet kuris kitas sektorius – Lietuvos žemės ūkiui ir kaimo plėtrai 2023-2027 metams ES ir Lietuvos valstybė skyrė 4,281 milijardo eurų. Kodėl taip yra ir kokia reali žemės ūkio teikiama nauda mums?

Kviečiame į seminarą žurnalistams 2024.04.23, 9:00-11:00 val., kurio metu Baltijos aplinkos forumo ekspertai Gabija Tamulaitytė ir Justas Gulbinas dalinsis įžvalgomis, kokia yra šiandien žemės ūkio situacija Lietuvoje, ar ūkininkai užaugina pakankamai maisto, kokią įtaką žemės ūkis daro aplinkai ir klimatui.

Renginys vyks išskirtinėje vietoje, betarpiškai susijusioje su žemės ūkiu – „Senatorių pasaže“ (konferencijų salėje, 4 aukšte, Domininkonų g. 11, Vilniuje). Jūsų lauks kava ir užkandžiai.

Pasažo įkūrėjas Niels Pretzmann taip pat valdo ekologinį ūkį „Farmers Circle“, kuris 2021 metais buvo išrinktas „Gero ūkininko“ čempionato ambasadoriumi. Pasaže veikiantys restoranai puoselėja „iš lysvės – į lėkštę“ maisto koncepciją, o parduotuvėlėse galima įsigyti maisto produktų iš vietinių ūkininkų.

Užsiregistravę dalyviai po seminaro gaus pristatymo santrauką ir susijusią medžiagą.

Jei planuojate dalyvauti arba norėtumėte gauti seminaro vaizdo įrašą – užsiregistruokite el. paštu birute.stuke@bef.lt.

 

 

Papildoma informacija

Automobilį galima parkuoti Vilniaus miesto mokamoje mėlynojoje zonoje, požeminėje aikštelėje (Gedimino pr. 9A),stovėjimo aikštelėje prie Trijų Kryžių kalno (T. Kosciuškos g. 1a).

 

Nevyriausybinė aplinkosaugos organizacija Baltijos aplinkos forumas (BEF) jau beveik 15 metų aktyviai veikia aplinkosaugos srityje bendradarbiaujant su ūkininkais.

 

Justas Gulbinas jau daugiau kaip 11 metų dirba Baltijos aplinkos forumo vykdomuose projektuose, susijusiuose su žemės ūkio politikos vystymu ir agrarine aplinkosauga. Aktyviai dalyvauja teikiant ekspertines pastabas ir pasiūlymus Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginiam planui, siekiant suderinti aplinkosaugos ir žemės ūkio interesus.

Gabija Tamulaitytė turi beveik 10 metų patirtį tarptautinėse organizacijose dirbant klimato kaitos bei biologinės įvairovės apsaugos srityse, Žemės ūkio ministerijoje įgyvendino projektus kuriant šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) apskaitos sistemą ūkių lygmeniu bei pradedant formuoti anglies kaupimo ūkininkavimo politiką. Šiuo metu Baltijos aplinkos forume vadovauja gamtos atkūrimo projektams, kuriuose stengiasi integruoti ūkininkų bei gamtos interesus.

Seminaras organizuojamas įgyvendinant projektą „Klimato kaitos mažinimo advokacija žemės ūkyje“, kuris finansuojamas Klimato kaitos programos lėšomis, kurią administruoja Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra.

Plačiau apie klimato kaitos advokacijos projektą