Mažoji Lietuvos kultūros sostinė 2023 – Plateliai – kviečia į įspūdingą gamtos festivalį „Miško burtai“

Legendomis garsus kraštas – Plateliai – šiemet išrinkti Mažąja Lietuvos kultūros sostine. Šis titulas regionams suteikia galimybę stiprinti jų kultūros tradicijas, profesionalaus meno prieinamumą ir sklaidą, plėtoti kultūrinį turizmą, plėsti kultūrinį gyvenimą regionuose. Visus spalio 7 d. atvykstančius į Žemaitiją pasitiks ne tik įspūdinga rudenėjanti gamta, bet ir vienas Mažosios kultūros sostinės programos renginių – neeilinis teatralizuotas gamtos festivalis „Miško burtai“. Čia laukia išskirtinės veiklos, žaidimai, dekoracijos bei kostiumai.

Robertas Šimkus, Platelių seniūnas.
Robertas Šimkus, Platelių seniūnas.

„Džiaugiamės, jog Mažosios kultūros sostinės programą papildė ir dalyvių labai laukiamas festivalis „Miško burtai“. Kasmet vis didesnį įspūdį paliekantis renginys jau tampa tradiciniu ir ypač prasmingu simboliu, čia susipina turtingas mūsų kultūrinis paveldas bei subtili gamtos magija. Tuo Plateliai nuo seno garsūs“, apie renginį pasakoja Platelių seniūnas Robertas Šimkus.

Organizatorių teigimu, „Miško burtai“ – tai stebuklų pasaulis vaikams, kuriame tėvai gali negalvoti apie jų laisvalaikio organizavimą, o tiesiog atsiduoti vaizduotei, leistis vedami laumių ir kaukų, svajoti, kurti istorijas bei prisiminimus kartu su mažaisiais.

„Miško burtų" iniciatorė, Baltijos aplinkos forumo atstovė Rita Grinienė.
„Miško burtų“ iniciatorė, Baltijos aplinkos forumo atstovė Rita Grinienė.

„Renginys – vienintelė proga metuose patirti tiek daug magiškų įspūdžių gamtoje ir susipažinti su ypatingais miško herojais. Siekiame nejuntamai ir kuo natūraliau vaikus sudominti mus supančia aplinka, formuoti teigiamą ryšį su gamta. Šių metų festivalio programa kaip niekad plati ir įvairiapusė. Ką veikti ras tikrai visi – ir mėgstantys rankdarbius, ir aktyvius žaidimus, dalyvių taip pat laukia išskirtiniai žygiai bei pasirodymai muzikinėje scenoje“, sako renginio iniciatorė, Baltijos aplinkos forumo atstovė Rita Grinienė.

Programoje nuo 12 iki 18 val. dalyvių lauks ne tik jau pamėgtos veiklos, tokios kaip,  miško pažinimas, vorų pinklės, bitelių šposai, grybų internetas, stebuklingų kaukų lazdų, smilkalų, lėlių, paukščių gamyba, kaukų namelių statybos, gamtos žaidimai, griaustinio muzika, išskirtiniai žygiai bei ekskursijos į slėpiningąjį Plokštinės rezervatą. Taip pat bus organizuojamos raganų šluotų varžybos, kuriamas žemės menas ir net atidarytas laumių grožio salonas. Šių metų festivalio tema – šikšnosparniai, tad organizatoriai žada gilesnį jų pažinimą ir mitų apie šiuos gyvūnėlius griovimą. Taip pat, norintys gilesnio įsibuvimo gamtoje, galės išbandyti vaikams pritaikytas „Miško maudynes“.

Gamtos festivalis „Miško burtai“.

Kaip ir kasmet, veiks magiškas turgelis ir kaukų kavinė, kur galima paragauti bei įsigyti autentiškų skanumynų ir grožybių lauktuvėms. Muzikinėje scenoje linksmins ne tik ypatingi renginio vedėjai – šikšnosparniai, bet ir Plungės raj. Platelių meno mokykla, smagieji „Poezijos medžiotojai“, plateliškis Adrijus Alminas ir Liepijų mokyklos folkloristai. O žaismingomis pučiamųjų instrumentų improvizacijomis garsėjantis Saulius Petreikis surengs magišką pasirodymą, papildantį pasakojimus ir istorijas apie gamtą.

Praėjusiais metais rekordinį dalyvių skaičių pritraukęs renginys vyks jau penktąjį kartą. Plokštinės miške dalyvių laukia kaukų bei laumių pasaulis, kupinas su gamta susipynusios magijos ir netikėtumų. Renginio dalyvių žodžiais kalbant, tai – geriausias metų renginys vaikams, kuriame rasite autentiką, tikrumą ir visko daugiau, nei tikitės.

Renginys nemokamas, nes festivaliui dalinį finansavimą skyrė projekto „Natura 2000 tinklo valdymo optimizavimas Lietuvoje” rėmėjai – Europos Sąjungos LIFE programa ir Lietuvos Respublika, taip pat šiemet prisideda ir Plungės rajono savivaldybė. Visgi, organizatorių siekis – ilgainiui festivalį rengti be išorinės paramos ir jį plėsti – todėl festivalio lankytojai raginami įsigyti saugomų teritorijų lankytojo bilietą ir taip prisidėti prie būsimų festivalių. Būtina dalyvių registracija svetainėje bef.lt/misko-burtai.

Renginys nemokamas, nes festivalis organizuojamas įgyvendinant projektą  „Naturalit”. Jį finansuoja Europos Sąjungos LIFE programa ir Lietuvos Respublika. Taip pat šiemet prisideda ir Plungės rajono savivaldybė. Visgi, organizatorių siekis – ilgainiui festivalį rengti be išorinės paramos ir jį plėsti – todėl festivalio lankytojai raginami įsigyti saugomų teritorijų lankytojo bilietą ir taip prisidėti prie būsimų festivalių. Būtina dalyvių registracija svetainėje bef.lt/misko-burtai.

Plačiau apie renginį

Komentarų nėra

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.