Atidarytos abi gamtos lobių trasos

Jau nuo šiandien lankytojai vėl gali leistis į slėpiningas gamtos lobių paieškas Vilniaus ir Žemaitijos apylinkėse. 2015 metais NVO Baltijos aplinkos forumo įrengtos unikalios gamtos pažinimo trasos Žemaitijos nacionaliniame ir Verkių regioninaime parkuose  vėl paruoštos lankymui.

„Trasos unikalios tuo, kad jomis keliaujama pasikliaujant vien gamtos ženklais, tyrinėjant augalų rūšis, gamtos formas. Lankytojus žavi interaktyvumas ir įsitraukimas. Čia su gamta susipažįstama žaidžiant. O žaisti patinka ne tik vaikams. Suaugusiems gal net labiau, – sako šių trasų įkūrimą koordinavusi Rita Norvaišaitė.

Kūrėjų teigimu, lobių trasos skirtingos – Plokštinės gamtos lobiai skirti vyresnei auditorijai, norinčiai išbandyti savo orientavimosi gamtoje gebėjimus, tuo tarpu Verkių trasa paprastesnė, ja drąsiai galės žingsniuoti ir šeimos su mažesniais vaikais. Reikmenis trasoms reikia pasiimti pradiniame punkte. Plokštinėje juos išduota Šaltojo karo muziejaus lankytojų centras, Verkiuose – restoranas „Verkių malūnas”.

„Lankytojai vis klausinėja, kada pasirodys naujos tokio tipo trasos. Mums pasisekė, kad pirmosios atsirasti padėjo „Teo” (dabar – „Telia“), patikėję idėja ir parėmę šią veiklą. Kad atsirastų naujos lobių trasos, o ir jau esamos nenustotų veikti, kviečiame trasos lankytojus prisidėti bent simboline parama,” – sako Rita Norvaišaitė.

Plačiau apie trasas

Komentarų nėra

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.