Keli patarimai prieš pradedant eiti Plokštinės gamtos lobių trasa:

  • Priklausomai nuo turimo laiko, trasai skirk 2-5 val. laiko. Jei eisi pusę trasos, užtruksi 2 val., jei keliausi visu maršrytu – 4 val. Pasirūpink gėrimais bei užkandžiais iš anksto.
  • Optimalus grupės dydis – 3-5 žmonės. Maksimalus grupės dydis – 7 žmonės. Susiformavus didesnei grupei, rekomenduojame grupę skaidyti ir trasą pradėti kas 30 min.
  • Trasa reikalauja pastabumo, susikaupimo. Tikras iššūkis rasti visus gamtos ženklus. Mažiems vaikams tai gali būti per sudėtinga. Rekomenduojamas dalyvių amžius – nuo 10 m.
  • Atkreipk dėmesį į gamtos ženklo apibūdinimą: jei sakoma eglaitė – turima omenyje jauną medį, jei eglė – vidutinio amžiaus ir aukščio, jei didelė eglė – itin aukšta, savo dydžiu išsiskirianti eglė.
  • Maršrute parinkti gamtos ženklai yra ganėtinai aiškūs ir akivaizdūs. Kai rasi aprašytą gamtos ženklą, tikrai suprasi, kad čia jis. Nesusikurk naujų ženklų – atidžiai skaityk Orientavimosi aprašymą.
  • Perskaityk to etapo orientavimosi informaciją prieš pradėdamas eiti. Kai kuriuos gamtos ženklus galbūt praleisi. Žinodamas, ko ieškoti toliau, nepaklysi.
  • Nenusimink, jei nepavyks rasti visų lobių. Orientavimasis pagal gamtos ženklus – sudėtingas procesas.
  • Pasistenk neskubėti ir pasimėgauti miško ramybe.

Kviečiame pažiūrėti filmuką, apie naudojimąsi kompasu.

PLOKŠTINĖS LOBIAI: TESTAS

Išbandei Plokštinės gamtos lobių taką ir įveikei visus iššūkius? Ką tau pakuždėjo lobiai? Šis testas padės nustatyti, kaip įdėmiai susipažinai su lobių informacija ir kaip gerai susibičiuliavai su mišku? Atlik testą: https://testmoz.com/346252

Dalinkis įspūdžiais naudodamas saitažodį (angl. hashtag) #GamtosLobiai; o nuotraukoje su miško Vyriausiuoju medžiu – #VyriausiasMedis


Kontaktai

Plokštinės gamtos lobių trasos kūrėja
Rita Grinienė
Tel. 8 5 213 8155
El. p. rita.griniene@bef.lt

Verkių gamtos lobių trasos kūrėjas
Justas Gulbinas
Tel. 8 5 213 8155
El. p. Justas.Gulbinas@bef.lt

Trasų lankymas

Pasikeitus gamtos ženklams, abi trasos šiuo metu uždarytos neribotam laikui! Trasas reikia atnaujinti.


Parama

Idėja patikėjo ir trasą įrengti padėjo TEO (dabar – TELIA)