Gausus būrys lankytojų džiaugėsi naktine Vištyčio apylinkių gamta

Ant piliakalnio skambant užburiančiai kanklių muzikai (grojo vietos muzikantė Girmantė Demeniūtė) palydėjome saulę.
Ant piliakalnio skambant užburiančiai kanklių muzikai (grojo vietos muzikantė Girmantė Demeniūtė) palydėjome saulę.

Savaitgalį vienaragių, puikių kraštovaizdžių, Suvalkijai nebūdingų aukštumų krašte – Vištytyje – vyko nemokamas gamtos festivalis „Natura Fest“, kurio išskirtinumas – mistiška pažintis su gamta naktį. Į renginį sugužėjo 130 lankytojų tiek iš Vilkaviškio bei Marijampolės apylinkių, tiek iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių.

„Iš atsiliepimų atrodo, kad pavyko lankytojams pristatyti Vištyčio krašto išskirtinumą, čia saugomas gamtines vertybes. Tik saugomų teritorijų ir atsakingų vietos gyventojų dėka pavyksta daugelį šių turtų išsaugoti ir parodyti visuomenei.“ – sako renginio koordinatorė, Baltijos aplinkos forumo atstovė Rūta Rosson.

Gamtinėmis ir meninėmis veiklomis turtinga programa

Renginys prasidėjo šeštadienio vakarą – susirinkusius pasitiko Vilkaviškio kultūros centro Vištyčio folkloro ansamblis „Šilojai“. Po dainų apie šį kraštą ir jo gamtą sekė jauki diskusija, kurioje parko atstovai, vietos gyventojai ir gamtininkai pristatė Vištyčio regioninio parko ir čia plytinčių Natura 2000 teritorijų lobyną. Vėliau lankytojai rinkosi norimą veiklą – vieni keliavo stebėti paukščių, kiti – mokėsi pažinti pelėdas, treti – su tautodailininke Danute Saukaitiene iš šieno ir žolynų gamino laimės paukštes. Saulei pajudėjus link horizonto, dalyviai leidosi į naktinius žygius. Žygeivius ant piliakalnio pasitiko vietos muzikantė Girmantė Demeniūtė ir jos užburianti kanklių muzika. Virpant stygoms, aidint lakštingaloms į Vištyčio ežerą palydėta saulė. Paskui grupė išsiskyrė į skirtingų atstumų žygius ir tęsė gamtos tyrinėjimus mažesnėse grupėse. Gamtininkų padedami susipažino su čia gyvenančiais paukščiais, šikšnosparniais, tyrinėjo naktinius drugius, grįžę stovyklavietę šildėsi prie laužo, teleskopu stebėjo žvaigždes ir kitus dangaus kūnus. Sekmadienio rytą ištvermingiausi naktinėtojai kėlėsi vos po kelių valandų miego, kad išgirstų rytinį paukščių chorą. Vėliau pažintį su kraštu tęsė ekskursijose Vištyčio vėjo malūne ir Vištyčio regioninio parko Lankytojų centre.

Puikūs dalyvių atsiliepimai

Naktinių drugių stebėjimas.
Naktinių drugių stebėjimas.

„Buvo puikus festivalis. Sugriuvo daug mitų: kad visi naktiniai drugiai – kandys, kad Suvalkijoje tik lygumos, kad naktis skirta tik miegui, kad kurti gali tik profesionalūs menininkai – šiaudiniai paukščiai jau plazda pavėsinėje – ir t.t. Dėkoju organizatoriams už kvapus, garsus, skonius, vaizdus, mitus ir buvimą čia ir dabar.“ – džiaugėsi festivalio dalyvė Vilma.

Ją papildo kita dalyvė Povilė: „Buvo labai svetingas, prasmingas ir šauniai pasisekęs renginys! Pamilom Vištyčio apylinkes, būtinai sugrįšim.“

„Natura Fest“ – keliaujantis festivalis, kuris kasmet vyks vis kitoje saugomoje teritorijoje ir pristatys tos vietos išskirtines gamtines vertybes, saugomas Natura 2000 teritorijose. Savaitgalį Vištytyje vyko pirmasis toks renginys.

„Natura Fest“ renginiai organizuojamas įgyvendinant projektą „Natura 2000 tinklo valdymo optimizavimas Lietuvoje” (LIFE IP PAF-NATURALIT ), Nr. LIFE16 IPE/LT/016, kurį finansuoja Europos Sąjungos LIFE programa ir Lietuvos Respublika.

Organizatoriai – VšĮ Baltijos aplinkos forumas, Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcija, Valstybinė saugomų teritorijų direkcija.

Komentarų nėra

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.