Rinkitės darnias ir išskirtines dovanas Kalėdoms iš Saugomų teritorijų

Artėja gražiausios žiemos šventės, tad kviečiame joms rinktis apgalvotas, aplinkai draugiškas dovanas. Kolegas, draugus, artimiuosius ar kitus brangius žmones nudžiuginkite darniomis dovanomis iš nacionalinių ir regioninių parkų – tai gaminiai bei paslaugos, pažymėti saugomų teritorijų produkto ženklu „Antyte”. 

Idėjas kalėdinėms dovanoms iš saugomų teritorijų galite rasti puslapyje www.gamtoje.org. Taip pat, aplinkai palankios autentiškos produkcijos kataloge.

Pasirinkimas įvairus – medus, arbatos, sirupai, prieskoniai, bičių duonelės, bičių vaško žvakės, obuolių sūris, džiovinti vaisiai, kalėdiniai žaisliukai, šiaudiniai sodai, riešinės, kojinės, pirštinės, lėlės, pliušiniai žaislai, unikalios pramogos saugomose teritorijose, pavyzdžiui, žygis į plekę su laume, ekskursijos po gražiausias Dzūkijos vietas, aktyvus poilsis Aukštaitijoje, nakvynė etnografinėje sodyboje ir daug kitų.

Saugomų teritorijų produkto ženklas – „Antytė” –  buvo sukurtas 2013 m. Jo tikslas – skatinti darnų turizmą ir vystymąsi. Pretenduojantys gauti šį ženklą tiekėjai turi atitikti darnaus vystymosi vertybes – aplinkai palankesnė veikla, kultūrinio ir gamtinio paveldo puoselėjimas, vietos bendruomenių gerovė, saugomų teritorijų vystymasis. Šį ženklą suteikia specialios komisijos kiekvienoje saugomoje teritorijoje. Lietuvoje šiuo metu yra apie 200 šiuo ženklu sertifikuotų tiekėjų.

Tad kalėdinėms dovanoms kviečiame rinktis vietinę smulkių gamintojų produkciją iš unikaliausių Lietuvos vietovių – saugomų teritorijų!

Komentarų nėra

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.