Meldinių nendrinukių apsaugai tarptautinis įvertinimas ir Deivido Attenborough dėmesys

Lietuvoje įgyvendinamas meldinės nendrinukės apsaugos projektas jau antrą kartą pateko tarp geriausių Europos gamtosaugos iniciatyvų, o ypatingus pasiekimus gelbstint šį retą paukštį nuo išnykimo pastebėjo ir garsiausių dokumentinių filmų apie gamtą režisierius seras Davidas Attenborough.

Šiemet jau antrą kartą mūsų tautiečių vykdoma meldinės nendrinukės gelbėjimo iniciatyva pateko tarp tarptautinio gamtos apsaugos konkurso „Natura2000“ finalininkų. Pirmą kartą projektas tarp geriausių nominuotas prieš du metus kategorijoje „Socioekonominė nauda“, o šiemet ekspertų žiuri jį išrinko finalininku populiariausioje apdovanojimų kategorijoje „Apsauga sausumoje“. Tuo tarpu kitų tarptautinių apdovanojimų „LIFE Awards 22“ metu Seras Davidas Attenborough, kalbėdamas apie LIFE programos projektų pasiekimus per trisdešimt šios programos gyvavimo metų, išskyrė meldinę nendrinukę, kaip vieną iš rūšių, kurias gamtininkams, LIFE programos projektų dėka, pavyko išsaugoti nuo išnykimo.

„Mus labai džiugina išskirtinis tarptautinės bendruomenės dėmesys meldinės nendrinukės apsaugai. Nors didžiausias mūsų ir užsienio kolegų darbo įvertinimas – stabili meldinių nendrinukių populiacija, saugiai kaip tik šiuo metu lizduose cypsintys šių paukščių mažyliai, tačiau ir ekspertų pripažinimas – didelis pasiekimas visai atsidavusiai komandai, gausiam gamtai draugiškų ūkininkų ratui. Esame nuoširdžiai sujaudinti ir dėkingi meldinių nendrinukių ekspertų bendruomenei visoje Europoje.“ – sako meldinės nendrinukės apsaugos projekto vadovas, Baltijos aplinkos forumo direktorius Žymantas Morkvėnas.

Meldinės nendrinukės apsaugos projektas išskirtinio dėmesio sulaukė dėl itin sėkmingai pirmą kartą pasaulyje su šia rūšimi įgyvendintos translokacijos (paukščių perkėlimo iš vienos šalies į kitą), pelkių atkūrimo, praktiško biomasės panaudojimo sprendimo ir kitų priemonių, kurios ženkliai pagerino retųjų giesmininkų būklę Lietuvoje ir sukūrė prielaidas mūsų tautiečių patirtį pritaikyti gelbstint šį paukštį kitose šalyse.

Komentarų nėra

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.