Šienpjovių čempionate atgijo pjovimo dalgiais tradicijos

Šį šeštadienį įvyko pirmasis Lietuvoje Nacionalinis šienpjovių čempionatas. Susirinkę pjovimo dalgiais entuziastai iš visos Lietuvos varžėsi komandinėse bei individualiose rungtyse.

Čempionatas pavyko – dangus dovanojo giedrą orą ir gerą nuotaiką, o varžytuvėse žole slystantys dalgiai – nepakartojamą reginį susirinkusiems.

Žymanto Morkvėno ir Mariaus Čepulio nuotr.

Daugiau nuotraukų, kurias galima parsisiųsti, rasite šioje galerijoje.

Nacionaliniame čempionate laurus susišlavė komanda „Usniai“, kurioje dalgiais mosavo Kozmas Auškalnis ir Ignas Radžvilas. Jie pelnė tiek greičiausių, tiek kokybiškiausiai šienavusiųjų titulus – „Skriejantys dalgiai“ ir „Kokybė garantuota“. K. Auškalnis nepriekaištingai pasirodė ir individualioje rungtyje bei pelnė garbingą „Metų šienpjovio“ titulą.

Moterų kategorijoje „Metu šienpjovės“ titulą pelnė „Gražios komandos“ atstovė Dovilė Staponkienė, kuri, beje, gavo ir „Tradicijų tęsėjos“ nominaciją, kaip jauniausia čempionato dalyvė.

„Metų patirties“ nominacija įteikta ir vyriausiajam čempionato dalyviui Antanui Jedenkui iš komandos „Dalgio kirtis“.

Apdovanotos ir originaliausiai pasirodžiusios komandos „Švendubrėnai“ bei „Kresnižoliai“.

Visų dalyvių rezultatus pateikiame lentelėse apačioje:

 

Organizatoriai pasisėmė daug patirties ir gerų idėjų kitų metų čempionatui, tad kviečia jau planuoti pasiruošimą nepakartojamam kitos vasaros įvykiui.