Atpažinti pavojus kasdieniuose daiktuose padės nauja mobilioji programėlė

Švari ir sveika aplinka vis dažniau tampa vienu iš svarbiausių šiuolaikinio gyvenimo aspektų. Atpažinti sveikatai ir aplinkai nepavojingus pirkinius gali padėti ne tik atidus etikečių nagrinėjimas, bet ir procesą supaprastinanti nemokama mobilioji programėlė „Scan4Chem“, kurios pagalba galėsite skenuoti įvairius kasdienius daiktus ir sužinoti, ar juose yra pavojingų cheminių medžiagų, o neradę informacijos – keliais mygtuko paspaudimas pasiteirauti jos gamintojų ar tiekėjų.

Vis dažniau domimės tuo, ką perkame – atidžiai skaitome maisto prekių etiketes ar renkamės žmogui ir aplinkai draugiškas valymo priemones. Tačiau vis dar retai pasidomime, kas gali slypėti kasdien mus supančiuose daiktuose. Pavojingos cheminės medžiagos gali slypėti visur – kasdien naudojamame dantų šepetuke, kilime mūsų svetainėje ar net žaisluose, kuriais žaidžia mūsų vaikai. Dažnai sunku rasti išsamią šių daiktų sudėtį ir rinktis tai, kas yra mažiau pavojinga. Susivienijusios Europos aplinkosauginės organizacijos skuba į pagalbą – keturiolikoje ES  šalių, taip pat ir Lietuvoje, jau veikia speciali skenavimo programėlė „Scan4Chem“.

Laukiama indėlio iš vatotojų

Šiuo metu kaupiama ir nuolatos pildoma duomenų bazė, apimsianti net keliolika Europos šalių. Didžiulį indėlį į bazės tobulinimą ir plėtimą gali įdėti būtent vartotojai.

Programėlė lietuvių kalbą jau prieinama visiems „App Store“ ir „Google Play“ naudotojams. Jums tereikia parsisiųsti „Scan4Chem” programėlę, skenuoti įsigijamo ar jau turimo gaminio brūkšninį kodą (gaminys turi būti ne maisto produktas, ne kosmetikos ar buitinės chemijos priemonė) ir sužinoti, ar jo sudėtyje yra labai didelį susirūpinimą keliančių cheminių medžiagų. Jei jūsų skenuojamo daikto duomenų bazėje dar nėra – galėsite vos keliais mygtuko paspaudimas užpildyti užklausą gamintojui bei tiekėjui. Jie, remiantis teisės aktais (REACH reglamento 33 straipsniu), privalės jums atsakyti.

Priemonė žiniai skleisti

„Mobilioji programėlė „Scan4Chem“ – puiki priemonė, įgalinsianti pirkėją ne tik įgyvendinti savo teisę žinoti, bet ir aktyviu domėjimusi skatinti rinką be pavojingų cheminių medžiagų. Be to – tai taip pat labai naudinga priemonė ir gamintojams bei tiekėjams. Jie, pildydami duomenų bazę, gali iš anksto suteikti atsakymus savo klientams bei taip išvengti užklausų gausos ir skleisti žinią apie aplinkai bei sveikatai draugišką verslą“, – sako programėlės diegimo Lietuvoje koordinatorė, Baltijos aplinkos forumo aplinkosaugos, darnaus vystymosi  politikos  specialistė Audronė Alijošiutė-Paulauskienė.

Mobiliąja programėle galėsite skenuoti pačius įvairiausius gaminius – kanceliarines prekes, virtuvės rakandus, žaislus, baldus ir pan. Tikimasi, kad tiek su vartotojų, tiek su įmonių pagalba, programėlės duomenų bazė apims didžiąją dalį rinkos ir taps puikiu įrankiu, supaprastinsiančiu apsipirkimą.

Programėlę parsisiųsti galite čia:

     

Komentarai

valentinas 2020-10-29
ar pasiteisina

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.