Teatralizuotas festivalis jaunoms šeimoms „Miško burtai“ kviečia į legendomis apipintą Žemaitijos nacionalinį parką

Spalio 6 d. Žemaitijos nacionalinio parko širdyje – Plateliuose – pirmą kartą organizuojamas išskirtinis festivalis jaunoms šeimoms „Miško burtai“. Nuo 12 val. iki 18 val. Platelių dvaro parke su atvykusiais vaikais žais legendų herojai. Jie pakvies į paslaptingą kaukų ir laumių pasaulį, kuriame persipina slėpiningas gamtos pasaulis ir magija.

Festivalio dalyvių laukia:

– Kauko lazdos gamyba – Medžių paslapčių žygis – Magiškų gėlių sodas – Laumių šokiai – Vandens burtai – Kaukų namelių statybos – Likimo juostos audimas – Žolynų laumės arbatinė – Istorijų pasakojimas – Tradiciniai piemenų žaidimai – Skrydis į Afriką – Paukščių pažinimo žaidimai – Bitelių šposai – Muzikinis kampelis – Stebuklingos šermukšnių uogienės virimas -Magiška herojų ir dalyvių eisena

Vaikai taip pat turės progos pasipuošti festivaliui – galės pasirinkti norimą piešinį ant veido. Renginyje pasirodys magiškasis vikšras, atmosferą kurs milžinų burbulų pūtimas.

Detalesnis veiklų aprašymas (PDF)

„Šiuo renginiu mes norime sukurti lietuvišką Disneilendą, kuriame vaikai žaisdami susipažintų su turtinga mūsų kultūra, legendų herojais, mitologiniais veikėjais, o tuo pačiu, visai nepastebimai, mokytųsi pažinti gamtą. Žemaitija tam – puiki erdvė. Ne tik todėl, kad tai – mano gimtinė ir nuolat jaučiau norą čia realizuoti savo idėjas, bet ir todėl, kad šis kraštas yra išsaugojęs ypatingai daug senosios kultūros apraiškų, nuostabią gamtą. Juk ne veltui žymus geografas Česlovas Kudaba apie šį karštą yra pasakęs „čia patekęs pasijunti, lyg paslaptingoje legendoje“. Kviečiu tą legendą patirti“. – apie festivalio idėją pasakoja renginio iniciatorė, buvusi plateliškė, Baltijos aplinkos forumo atstovė Rita Grinienė.

Į festivalį organizatoriai ragina atvykti iš anksto – praturtinti savo patirtį pasinaudojant magiškais kaimo turizmo sodybų pasiūlymais. Renginio metu veiks kaukų kavinė, bus galima įsigyti autentiškų skanumynų ir grožybių lauktuvėms. Tokiu būdu, lankytojai prisidės prie smulkaus vietinio verslo skatinimo.

„Renginio data – ne atsitiktinumas. Norime paskatinti po saugomas teritorijas keliauti ir ne turizmo sezono metu. Renginys vyks bet kokiu oru. Esant stipriam lietui ar dideliam vėjui, dalis veiklų bus perkelta į šalia esančius Platelių dvaro pastatus.“ – sako renginio parnerio, Žemaitijos nacionalinio parko direktorius Ramūnas Lydis.

Kadangi tai yra pirmieji festivalio metai, bilietams taikoma 100 proc. nuolaida – renginys nemokamas. Nepaisant to, dalyviai kviečiami prisidėti prie tokių renginių organizavimo įsigyjant saugomų teritorijų lankytojų bilietą. Vietų skaičius ribotas, būtina dalyvių registracija.

Registruotis! Nenustebkite – registracija uždaryta, bet dalyvauti renginyje vis tiek galit. Užsiregistruosite atvykę.

Programa (PDF)

Renginio žemėlapis

Atmintinė renginio dalyviui (PDF)

Žemėlapyje rasite festivalio draugų pasiūlymus nuostabiam ir magiškam šeimos savaitgaliui:

  • Audronės svečių namuose jūs būsite pavaišinti magiška laumių arbata ir galėsit paskanauti naminio kaukų sūrio su medumi. Gausite ne tik atminimo suvenyrą iš legendomis apipinto Žemaitijos krašto, bet ir stebuklingų kaukų dulkių, kurias galėsite panaudoti festivalio metu. Besidomintiems gamtai draugišku gyvenimo būdu – siūlome rūšiavimo edukaciją. Esant geroms oro sąlygoms siūlome kiną po žvaigždėmis;
  • Sodyba „Prie Žiedelio“ jums siūlo magišką arbatą iš vietinių Laumalenkų kaimo apylinkėse surinktų žolelių. Taip pat nepamiršime duoti stebuklingų kaukų dulkių, kurių prireiks festivalio metu!;
  • Sodyboje „Šiaurinė paežerė“ jus vaišins pusryčiais arba vakariene, paruošta lauko krosnelėje, kuria mėgautis galėsite sode. Taip pat vaišinsime jus čia pat, Žemaitijos nacionalinio parko apylinkėse užaugintų levandų arbata, bei padovanosime levandų arbatos. Taip pat duosime ir kaukų dulkių!;

 

Renginio metu darytos nuotraukos gali būti naudojamos panašių renginių viešinimui,  skelbiamos organizatorių informaciniuose kanaluose, pristatant projektų „Naturalit“ ir „Darnus kietųjų lapuočių miškų valdymas – darnaus turizmo vystymo praktika“ rezultatus. Jei nesutinkate, kad jūsų nuotraukos būtų naudojamos, prašome organizatorius įspėti iš anksto.

Festivalis organizuojamas įgyvendinant projektus: „Natura 2000 tinklo valdymo optimizavimas Lietuvoje” (LIFE IP PAF-NATURALIT ) nr. LIFE16 IPE/LT/016. Jį finansuoja Europos Sąjungos LIFE programa ir Lietuvos Respublika; „Darnus kietųjų lapuočių miškų valdymas – darnaus turizmo vystymo praktika“. Jį finansuoja 2014-2020 m. Interreg V-A Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną programa.

Daugiau informacijos:

Baltijos aplinkos forumo komunikacijos specialistė, renginio iniciatorė

Rita Grinienė

Tel. nr. 8 5 219 5501

El.p. rita.griniene[at]bef[dot]lt

 

renginio koordinatorius, Žemaitijos nacionalinio parko atstovas

Paulius Mika

Tel. nr. +370 677 86345

El.p. paulius.mika[at]zemaitijosnp[dot]lt

Komentarų nėra

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.