Perkėlimui numatyta meldinė nendrinukė sugauta Belgijoje

Rugpjūčio 13 d. Belgijoje buvo sugauta meldinė nendrinukė iš Baltarusijos, turėjusi dalyvauti šių paukščių perkėlime į Žuvintą. Šio jauniklio ir dar dviejų jo brolių lizdas buvo rastas ieškant jauniklių lizdų meldinių nendrinukių perkėlimui Zvanieco pelkėje birželio pradžioje. Jaunikliai buvo 6-7 dienų amžiaus. Gamtininkai nutarė lizdo su 3 jaunikliais neperkelti – ieškoti gausesnės dėties. Taigi, jaunikliai liko augti Zvanieco pelkėje. Dabar bent jau vienas jų keliauja žiemoti į vakarų Afriką. Tikėtina, kad į Žuvintą perkelti paukščiai taip pat jau keliauja ar rengiasi kelionei į žiemavietes. Gamtininkai su nekantrumu laukia informacijos apie migruojančias į Žuvintą perkeltas arba specialiais geolokatoriais paženklintas nendrinukes.

Meldinių nendrinukių perkėlimas, lizdų paieška Zvanieco pelkėje.

Perkėlime turėjęs dalyvauti jauniklis sugautas Veurnėje, Vakarų Flandrijos provincijoje. Žiedo informacija: MINSK KA38792.

Raudonu skrituliu pažymėta vieta, kur jauniklis augo (Zvanieco pelkė Baltarusijoje), raudonu žymekliu – vieta, kur jauniklis buvo sugautas (vakarų Belgija).