Menininkės iš Baltarusijos rankose gimsta meldinės nendrinukės

Ji nė karto meldinių nendrinukių gyvai nematė. Ji kuria labai realistiškas retųjų paukščių figūrėles vien iš nuotraukų ir gamtininkų pasakojimų. Ji – Volha Kaminskaya, menininkė iš Baltarusijos, kol kas vienintelė kurianti meldines nendrinukes iš vilnos.

Menininkės kurtos retųjų paukščių figūrėlės ne tik atrodo labai realistiškai, bet netgi sveria labai panašiai kaip tikras paukštis. Siekiant veltinius paukščius padaryti kuo panašesnius, vėlimo procesas trunka iki dviejų savaičių nuolatinio darbo. Daugiausiai užtrunka spalvinio plunksnų rašto tobulinimas.

Volha Kaminskaya sako, kad kurti pirmąją veltinę meldinę nendrinukę ją paragino ornitologas ir gamtininkas Aleksandras Kozulinas, besirūpinantis šios rūšies apsauga Baltarusijoje. Nuo to laiko, ji nebesuskaičiuoja, kiek veltinukių ji pagamino.

Menininkė daro ir kitų paukščių figūrėles, tačiau meldinė nendrinukė – jos mėgstamiausia. Paklausta, kodėl, ji tik gūžteli pečiais: „Gal dėl to, kad ją dažnokai pastaruoju metu tenka daryti, o gal dėl to, kad ji įdomi žmonėms… Tam tikra šalies ir jos gamtos reprezentacija.”

Pamatyk, kaip kuriamos meldinės nendrinukės iš vilnos, žemiau esančiame filmuke!

Šios menininkės veltas meldines nendrinukes gamtininkai dovanoja  šio paukščio globėjams, prisidedantiems prie šios rūšies apsaugos. Nori padėti – „įsivaikink” meldinę nendrinukę ir gauk veltinukę dovanų (nuoroda anglų kalba).