Pirmąjį vasaros savaitgalį kviečiame į meldinių nendrinukių sutiktuves

Birželio 3 d., šeštadienį, kviečiame į romantišką rečiausių Europos giesmininkų koncertą paukščių rojumi tituluojamoje Nemuno deltoje.

Renginio metu gamtininkai papasakos pikantiškų istorijų apie globaliai nykstančią ir vos 5-iose šalyse perinčią meldinę nendrinukę, išmokys, kaip ją atpažinti, kaip atskirti jos „kaimynus“, papasakos, kaip kiekvienas galime prisidėti prie jos išsaugojimo. Taip pat jūsų laukia gardūs užkandžiai tiesiai iš derlingų Nemuno deltos pievų. Šventę vainikuos – iškirtinis meldinių nendrinukių koncertas saulei leidžiantis.

Programa

16.00 Atidarymas

16.20 Ornitologas Žydrūnas Preikša: Kas ta meldinė nendrinukė? Kaip ji gyvena? Kuo šiam paukščiui svarbus ūkininkas? Svarbios artimiausios datos. Rita Norvaišaitė: buriama meldinės nendrinukės savanorių komanda Nemuno deltoje.

16.40 Padėkos, kalbos, užkandžiai, neformalus bendravimas

17.30 Instruktažas, kaip atpažinti meldinę nendrinukę ir kitus sparnuotuosius jos kaimynus

18.00 Vykstame klausyti meldinių nendrinukių į Šyšos ir Sausgalvių pievas

Programa (PDF)

Susitinkame 16 val.  Šyšos polderyje prie siurblinės, Šilutės r.

Jei norėsite daugiau nuotykių, rekomenduojame apsilankyti Tulkiaragės pažintiniame take, išbandyti šiam kraštui būdingas vandens pramogas ar paragauti žuvies!

Renginys feisbuke

Kaip atvykti?

Jei naudojate GPS, geriausiai nustatyti konkrečias koordinates

Kitu atveju, vykite į Šilutę. Iš Šilutės važiuokite Rusnės kryptimi.

Sukite į dešinę į Rupkalvių kaimą, ties pastatu raudono stogu – rodyklė „Rupkalvių ornitologinis draustinis” (žr. nuotrauką).

Toliau važiuokite tiesiai, kairėje savo pusėje paliksite fermą, važiuokite tiesiai. Pravažiavę kanalą sukite dešinėn. Pravažiuosite dar vieną kanalą ir pakanale atvyksite į vietą.

Daugiau informacijos: Baltijos aplinkos forumas: Rita Norvaišaitė, Tel. 8 5 219 5501, El. p. rita.norvaisaite@bef.lt