Projekto „NonHazCity“ partneriai susitinka Vilniuje

Projektas „NonHazCity“, nukreiptas į nedidelės apimties teršėjus, įgauna pagreitį. Praėjus metams po starto, projekto partneriai kovo 1-3 dienomis susitinka Vilniuje. Čia jie aptars pirmąsias išvadas po cheminių medžiagų tyrimų ir šaltinių identifikavimo, siekiant nustatyti pavojingas chemines medžiagas miestų partnerių nuotekų sistemose ir suplanuoti tolimesnes projekto veiklas.

Tyrimų rezultatai ir šaltinių identifikacija iš šešių skirtingų miestų nekantriai laukiami projekto partnerių savivaldybių bei atsakingų institucijų. Manoma, kad rezultatai taip pat nurodys galimą efektą Baltijos jūrai.

Analizė taip pat leis palyginti skirtingus miestus. Ar rezultatai Rygoje, Latvijoje, su daugiau nei 700 tūkst. gyventojų, skirsis nuo rezultatų Šilalės rajone, Lietuvoje, su vos kiek daugiau nei 25 tūkst. gyventojų? O galbūt rezultatai kaip tik parodys, jog miesto ar rajono dydis nėra svarbus?

Projektas „NonHazCity“ jungia 10 savivaldybių iš skirtingų šalių. Neseniai prie projekto prisijungė ir dvi Baltarusijos savivaldybės – Vileika ir Ivje. Projekte kaip partneriai dalyvauja ir mokslinių tyrimų institucijos, nuotekų valymo įmonės, nevyriausybinės organizacijos bei kiti asocijuoti partneriai.

Per ateinančius mėnesius „NonHazCity“ projekto komanda vykdys aktyvias veiklas savivaldybei pavaldžiose įmonėse, mažose ir vidutinėse verslo įmonėse ir dirbs su savivaldybių gyventojais. Dalyvaujančios savivaldybės paruoš veiksmų planus, padėsiančius kovoti su nedidelės apimties pavojingų cheminių medžiagų teršalais.

Komentarų nėra

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.