REACH 2018 – įmonėms metas veikti!

Europos cheminių medžiagų agentūra (ECHA) primena verslininkams, jog atsižvelgiant į REACH reglamentą, visos įmonės, dirbančios su cheminėmis medžiagomis, turi jas užregistruoti iki 2018 m. gegužės 31 d. Jei cheminės medžiagos ir jų mišiniai nebus užregistruoti laiku, įmonės negalės tęsti savo veiklos.

Kas turi registruoti?

REACH reglamentas liečia daugelį skirtingų sektorių verslų, kurie gamina ar importuoja nuo 1 iki 100 tonų cheminių medžiagų ar jų mišinių. Tai taip pat gali būti aktualu net ir tiems, kurie mano, jog jų įmonės veikla nėra susijusi su cheminėmis medžiagomis. Tai reiškia, jog didelė dalis mažų ir vidutinio dydžio įmonių turės užregistruoti chemines medžiagas pirmą kartą. O didesnėse kompanijose registruotinų medžiagų skaičius gali siekti net ir šimtus.

Registruoti chemines medžiagas būtina: gamintojams, kurie gamina chemines medžiagas ar jų mišinius savo ar kitų įmonių reikmėms; importuotojams, kurie importuoja medžiagas ir gaminius iš ne ES ar iš už Europos ekonominės bendrijos (EEB) ribų; ir tolesniems naudotojams, kurie naudoja chemines medžiagas industrinėms ar profesinėms veikloms. Reglamentas galioja tiek cheminėms medžiagoms, tiek jų mišiniams. Norintiems įsitikinti, kokius įsipareigojimus jūs ar jūsų įmonė privalo vykdyti, ECHA sukūrė specialią paieškos sistemą „Navigator“.

Kaip registruoti?

Registracijos procesas gali užimti nemažai laiko. Dėl šios priežasties ECHA ragina veikti jau dabar! Registracijos procesas yra suskirstytas į septynias stadijas.

  1. Išmanykite savo poreikius. Pirmas žingsnis – sužinoti, ar REACH reglamentas galioja jūsų įmonei. Tai reiškia, jog turite žinoti, kiek cheminių medžiagų parduodate ir/ ar gaminate ir kokie įsipareigojimai su tuo galioja. Jau šiame etape svarbu žinoti registracijos terminus ir apskaičiuoti galimas išlaidas.
  2. Susiraskite kitus bendro registravimo narius. Antrasis žingsnis – rasti su kuo kooperuotis ir pradėti su jais bendradarbiauti. Kompanijos, kurios registruoja tą pačią cheminę medžiagą, priklauso tai pačiai kooperacinei grupei ir gali keistis informacija SIEF forume. Kompanijos dalinasi moksliniais duomenimis ir gali registruoti tą pačią cheminę medžiagą kartu. Svarbu išsiaiškinti, kas dar nori registruoti medžiagą arba, ar ji jau buvo registruota. ECHA puslapyje galite rasti sąrašą medžiagų, kurios jau buvo registruotos.
  3. Susisiekite su kitais bendro registravimo nariais ir bendradarbiaukite su jais. Kaip jau buvo minėta, svarbu sužinoti, kas dar nori registruoti tą pačią medžiagą. Tai padaro registracijos procesą lengvesnį ir pigesnį. Tai taip pat leidžia, pavyzdžiui, išvengti nereikalingų bandymų su gyvūnais. Be viso to, dalinimasis informacija yra svarbi REACH reglamento dalis. Jei jūsų medžiaga dar nebuvo registruota, reikėtų bendradarbiauti su kitomis kompanijomis. Tai padaryti padės specialus informacijos apsikeitimo forumas SIEF.
  4. Įvertinkite pavojingumą ir riziką. Viena iš bendradarbiavimo dalių – kartu rinkti informaciją apie cheminės medžiagos naudojimą, pavojus ir rizikas, tam, kad būtų užtikrintas saugus naudojimas. Svarbu sužinoti, ar renkant duomenis nebuvo naudojami tyrimai su gyvūnais. Jei taip, turėtų būti apgalvotos alternatyvos. Visi standartinės informacijos prašymo pakeitimai turėtų būti išsamiai išaiškinti registracijos byloje.
  5. Registraciją parenkite naudodamiesi IUCLID priemone.  Po diskusijų ir apsikeitimo duomenimis, turėtumėte turėti visą informaciją, reikalingą registracijos dokumentacijos sukūrimui. Tai galėsite atlikti naudodamiesi IUCLID priemone, kurią galite parsisiųsti iš ECHA tinklalapio.
  6. Pateikite savo registracijos dokumentaciją. Dabar jūsų registracijos byla jau turėtų būti parengta REACH-IT patvirtinimui. Būtų sumanu chemines medžiagas registruoti dar iki 2018 m. balandžio ir taip užtikrinti spartesnį procesą. Norėdami registruoti, galite naudotis IUCLID priemone arba „Parengti ir pateikti“ funkcija REACH-IT.
  7. Nuolat atnaujinkite savo registracijos duomenis.  REACH registracija – ne vienkartinis veiksmas. Įsipareigojimas nenustoja galioti po dokumentacijos pateikimo. Norint užtikrinti saugų cheminės medžiagos naudojimą, reikėtų atnaujinti registracijos duomenis kiekvieną kartą, kai gaunate naujos informacijos.

Europos cheminių medžiagų agentūros puslapyje rasite daugiau informacijos apie kiekvieną žingsnį, taip pat daug kitos svarbios informacijos, praktinių patarimų ir pastabų, kur gauti papildomų žinių.

Įmonės taip pat gali kreiptis į REACH pagalbos tarnybą Lietuvoje.

Komentarų nėra

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.