Uždaromos didelio lankytojų dėmesio sulaukusios gamtos lobių trasos

Baltijos aplinkos forumo iniciatyvinė grupė Gamtoje.org praneša, kad šaltajam sezonui uždaromos Plokštinės ir Verkių gamtos lobių trasos. Jos lankytojus nuotykių ieškoti vėl pakvies pavasarį sužaliavę medžiai.

„Pagrindiniai lobių ieškotojų orientyrai – medžių lapai – jau sunkiai randami ir atpažįstami. Tai apsunkina orientavimąsi ir bendrą trasos potyrį. Kviečiame lankytojus šią unikalią pramogą išbandyti kitąmet,“ – sako gamtos lobių trasų koordinatorė Rita Norvaišaitė.

Dvi gamtos lobių trasos, pristatytos šios vasaros pabaigoje, susilaukė nemažo susidomėjimo. Per kelis mėnesius Plokštinės trasa pražingsniavo daugiau nei 130 žmonių, o norintys išbandyti Verkių trasą laukdavo eilėse. Srautas nemažėjo iki pat šiol. Restorano „Verkių vandens malūnas“, buvusio pradiniu Verkių trasos punktu, atstovų teigimu, gamtos lobių vilniečiai ieškojo ir temstant, ir paskutiniams lapams besisūpuojant ant šakų. „Jie ir toliau eitų, jei trasa liktų. Žmonėms labai patinka toks originalus ir turiningas laikas gamtoje,“ – sako restorano vadybininkas Tomas Rekstis. Tuo tarpu Žemaitijos nacionalinio parko darbuotojai, išdavinėję Plokštinės trasos reikmenis, tegia iš pradžių manę, kad lankytojai pasiklįs ir vangiai ryšis išbandyti naujovę. „Kaip tikri  žemaičiai, pradžioje kiek atsargiai žiūrėjome į originalų maršrutą, tačiau jau pirmųjų lankytojų atsiliepimai nuteikė kur kas pozityviau. Entuziazmas augo su kiekviena grupe. Lankytojai grįždavo laimingi, išdidžiai rodydavo rastų lobių simbolius, o neradę kurios nors  dėžutės vėliau net socialiniuose tinkluose diskutuodavo, kurgi ši galėjo būti,“ – įspūdžiais dalinasi Žemaitijos nacionalinio parko rekreacininkė Daiva Abrutė

Gamtos lobių trasomis keliaujama pasikliaujant vien gamtos ženklais, tyrinėjant augalų rūšis, gamtos formas. Pakeliui lankytojai randa lobius – specialias dėžutes ar knygas, pasakojančias vietovės istoriją. Taip pat tenka įveikti ir keletą užduočių – paimti medžio antspaudą ar išmatuoti jo aukštį.

Trasų kūrėjai ragina pirmuosius gamtos lobių ieškotojus, pasidalinusius savo įspūdžiais socialinėse medijose, atsiimti trasų rėmėjo „Teo“ įsteigtus prizus, o dar nespėjusius išbandyti šios pramogos kviečia tai padaryti jau ateinantį pavasarį.

Komentarų nėra

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.