Į kovą su klimato kaita ragina stoti su kameromis

Prancūzų-vokiečių televizijos kanalas ARTE kviečia lietuvius ir visus europiečius filmuoti savo mėgiamus gamtos kampelius dėl kurių jie būtų pasirengę stoti į kovą su klimato kaita ir politikams pademonstruoti savo susirūpinimą vykstančiais klimato pokyčiais. Visi atsiųsti vaizdo įrašai bus sujungti į vieną dokumentinį filmą ir pristatyti visuomenei prieš pat 21-ąją kasmetinę klimato kaitos konferenciją (COP21) lapkričio-gruodžio mėn.

Europiečiai žino apie aplinkosaugines problemas. Jie sutinka, kad atėjo laikas veikti. Jie tikisi, kažką padaryti. Vienintelis klausimas – kaip. Sprendimai turi ateiti iš viršaus. Kaip paveikti tuos, nuo kurių priklauso mūsų ateitis? Prancūzų-vokiečių televizijos kanalas ARTE paskelbė medijų projektą, suteikiantį galimybę piliečiams dalintis unikalia savo patirtimi gamtoje. „Climate Ops bus dokumentinis filmas, tačiau pirmiausia – paprastų žmonių istorija apie jų mylimus gamtos kampelius. Ar yra kokia nors tau svarbi gamtinė vietovė? Kampelis, kuriam išnykus dėl klimato kaitos tu liksi sugniuždytas?“ – filmo idėją aiškina kūrėjai.

Europiečių prašoma sukurti 1-3 minučių trukmės filmuką apie savo mėgstamą gamtinę vietovę, papasakoti, kuo ji išskirtinė, kodėl ten mėgstame leisti laiką. „Dokumentinis filmas nėra fikcija. Riba tarp režisieriaus ir aktyvisto išnyksta. Tai nėra bandymas šimtąjį kartą paaiškinti, kodėl klimato kaita vyksta. Ir tai – ne mokslo populiarinimas. Tai yra piliečių įtraukimas į debatus dėl klimato kaitos. Leiskime piliečiams prabilti, kalbėti, skųstis, ginti save ir savo mylimą aplinką. Kas labiau nei mes patys gali pareikšti savo susirūpinimą?“ – toliau komentuoja filmo kūrėjai.

Filmuoti galima su betkokiu filmuojančiu prietaisu. Pageidautina, nustačius didžiausią galimą raišką. Nufilmuotus vaizdo įrašus reikia kelti į ARTE (info.arte.tv/en/climate-ops ) arba jų partnerių Lietuvoje – Baltijos aplinkos forumo (www.bef.lt ) – el puslapius.

 

Griebk kamerą ir parodyk Europai savo mėgstamą vietą, kurią nori išsaugoti!


Komentarų nėra

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.