Į Nemuno deltą kviečia fesivalis gamtoje „Vidur vandenų“

Akimirkos iš festivalio.

Paukščių gausa, kvapnia žuvimi ir vandens pramogomis garsėjantis kraštas susipažinti su lietuvninkų kraštu, jo unikalumu ir siūlomomis pramogoms kveičia gegužės 16-17 dienomis gamtos šventėje Šilutėje ir Nemuno deltoje. Smagus savaitgalis su šeima ar draugais unikalioje gamtoje suteiks daug naujų potyrių. Pagrindinė renginio programa – nemokama.

Paukščiai, žuvys ir kerintys vandenys

Šilutėje, kur įsikurs festivalio pagrindinis punktas,  13-18 val. veiks vietos amatų dirbtuvės, ūkininkų turgelis,  lauks kitos lietunvininkų linksmybės. Lankytojai galės išbandyti kalvystės, keramikos, medžio drožybos ir vilnos vėlimo amatus, pasigaminti suvenyrą iš laukinių augalų. Su paukščių stebėjimo bei fotografavimo ypatumais supažindins garsus gamtos forografas Marius Čepulis. Lankytojai galės išbandyti kalvystės, keramikos, medžio drožybos ir vilnos vėlimo amatus, pasigaminti suvenyrą iš laukinių augalų.Juo sveikins bei tradiciniu kafijos gėrimu vaišins vietos gyventojai – lietuvninkai. 14 bei 16 valandomis bus organizuojamos paukščių pažinimo išvykos. Dieną ornitologai mokys pažinti miesto aplinkoje sutinkamus paukščius, o vakare kvies sparnuočius stebėti Nemuno deltoje. Siekiant užtikrinti gerą lankytojų patyrimą, išvengti paukščių trikdymo, ekskursijos bus vedamos nedidelėmis grupėmis (iki 10-15 žmonių). Į šias išvykas būtina išankstinė registracija. Renginio metu veiks Sauliaus Stankevičiaus pamario paukščių nuotraukų paroda.

Specialios veiklos vaikams

Mažiausius šventės dalyvius šventės organizatoriai kvies į skraidymo pamokas, žuvininko linksmybes, pelkininkų ir daržovininkų išbandymus.

Naujo pažintinio tako pristatymas

Šventės metu bus visuomenei pristatytas Tulkiaragės pažintinis takas. Jis pasakos unikalią šios vietovės istoriją, kurią kūrė vanduo ir žmogus. „Lankytojai bus kviečiami ne tik pasižvalgyti po išskirtinę teritoriją, pastebėti ten gyvenančius paukščius bei gyvūnus, bet ir pamąstyti, kaip kiekvienas mūsų suvokiame žmogaus ir gamtos santykį, kaip toks suvokimas daro įtaką mūsų veiksmams bei aplinkai,“ – sako tako kūrimą kordinavusi Baltijos aplinkos forumo komunikacijos specialistė Rita Norvaišaitė. Ji taip pat priduria: „Šis takas – simbolinė padėka ūkininkams, kurie savo veiklą vykdo gamtai palankiu būdu, nepabūgę tam tikrų sunkumų ir nepatogumų“.

Didžiausia pasaulyje meldinė nendrinukė

Tulkiaragės pažintiniame take įsikūrė ir didžiausia pasaulyje meldinė nendrinukė. Šis globaliai nykstantis paukštis meninio paveikslo forma nutūpė ant restoruotos siurblinės, kuri nuo šiol veiks kaip paukščių stebėjimo bokštelis bei gyvoji gamtos mokykla. Šventės metu lankytojai galės apsilankyti ne tik take, bet ir užsukti į pačią siurblinę – joje bus rodomas dokumentinis filmas apie retąjį paukštį –  meldinę nendrinukę.

Specialūs vietos gyventojų pasiūlymai ir pramogos

Festivalio pagrindinė programa prasidės šeštadienį 13 val., tačiau jau nuo ankstaus ryto ar netgi – penktadienio vakaro – svečių lauks ir savo paslaugas siūlys vietos turizmo operatoriai. „Siūlysime tiek ir pavienes paslaugas (tokias, kaip pirtis, plaukiojimas valtimi, vakarienė, pažintis su apylinkėmis, žvejyba), tiek ir sugrupuotas veiklas – teminius turus „Anei žvyno, anei uodegos!“, „Parbėg laivelis“, „Pažink Mingės kraštą“, „Rusnės salos paslaptys“, – teigia turizmo operatorė Monika Dobrovolskytė. Iš Mingės į festivalį ir iį jo plukdys patyręs ir kalbus kapitonas. Jis taip pat šventės svečiams siūlys laivu plaukti į Tulkiaragę, apžiūrėti naujai įrengto tako. Daugiau apie specialius pasiūlymus: www.upaite.lt/festivalis.

Naktį – iškirtinė programa muziejuje

Šilutės muziejus lankytojus ragins neskubėti namo – užsukti į H. Šojaus dvare rengiamą specialią muziejų nakties programą „Rytų Prūsijos dvaras vakar ir šiandien“. Naktinėjančių svečių laukia teatralizuotas koncertas „Karališkų žingsnių aidas“. Dalyvauja: aktorė Virginija Kochanskytė, dainininkai, tarptautinių konkursų laureatai Giedrė  Zeicaitė, Artūras Kozlovskis, pianistė Vaiva Purlytė.

Festivalis prisidės prie aplinkosaugos ir vietos bendruomenės gerovės

Festivalis yra projekto Atvirų buveinių geros būklės palaikymo mechanizmų sukūrimas Nemuno deltos regioniniame parke dalis. Jį iš dalies finansuoja Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinis mechanizmas. Projektu siekiama sukurti palankias sąlygas pievų palaikymui įtraukiant vietos bendruomenę.

„Norime į buveinių atkūrimą ir palaikymą įtraukti kuo daugiau vietos žmonių. Nebūtinai per tiesiogines veiklas, tokias kaip krūmų kirtimas, nendrių šalinimas ar šienavimas, bet ir per, iš pirmo žvilgsnio, mažai susijusias sritis – tautodailę, maisto gamybą, turizmo paslaugas,“ – teigia šventę inicijavusios organizacijos – Baltijos aplinkos forumo – atstovai. Nevyriausybinė organizacija įsitikinusi, jog tik matydami tiesioginę naudą dėl paukščių ir dėl jų apsaugos prisiimamų įsipareigojimų, vietos gyventojai bus motyvuoti buveines atkurti ir jas palaikyti.

„Įgyvendinant projektą sudaromos sąlygos ekonomiškai pagrįstai užliejamų pievų gamtosaugai. Vietos ūkininkai galės naudotis projekto metu įsigyta pievų priežiūros ir vėlyvo šienavimo didelio pravažumo žemės ūkio technika. Ši įranga leis smulkiesiems regiono ūkininkams vėlyvuoju laikotarpiu be vargo  nušienauti užliejamas pievas bei išgabenti biomasę. Drauge su plėtojamais ekonominiais vietos bendruomenės ryšiais tai padės tinkamai prižiūrėti daugiau nei 790 ha šaltažemių ir išsaugoti globaliai nykstantį griežtai saugomą paukštį – meldinę nendrinukę” – pasakojo Baltijos aplinkos forumo direktorius Žymantas Morkvėnas.

Rezervuokite gegužės 16-17 dienas potyriams Nemuno deltoje. Paukščių rojumi tituluojama vietovė bei svetingi jos žmonės jūsų laukia. Daugiau informacijos apie festivalį jau artimiausiu metu www.bef.lt

Registracija paukščių stebėjimo ekskurijoms

Susitinkame Šilutėje, Turgaus a. – ten, kur Šyšos upė daro įspūdingą vingį

Festivalio programa

Komentarų nėra

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.