Sveikoje planetoje sveikas kūnas. Sužinok daugiau parodoje

Visiems gerai žinomas posakis „sveikame kūne sveika siela“. O kas, jei šį posakį pritaikysime kiek platesniam – ekosisteminiam – požiūriui? Sveikoje planetoje sveikas žmogus, o jame – ir sveika siela. Tai trumpai apibūdina visą Baltijos aplinkos forumo programą parodoje „Sveikata ir ekologija“, vyksiančią kovo 27-29 d. Klaipėdoje.

ELEMENTARU. AR TIKRAI?

Organizacijos atstovai ragins parodos dalyvius pamąstyti apie sveikatą tarsi iš kosmoso – iš ekosistemos perspektyvos. Tai tik skamba sudėtingai, o iš tiesų, yra elementaru ir visiems žinoma, tik dažnai užmirštama. Sveikata yra neatsiejama nuo aplinkos, kurioje gyvename. Iš jos imame maistą, orą, vandenį, joje paliekame ir savo pėdsaką. Kasdien naudodami produktus nepagalvojame (ypač, jei gyvename mieste), iš ko jie pagaminti, kur nukeliaus jo pakuotė ar likučiai; ir tikrai nesusimąstome, kad kaukolėmis pažymėti chemikalai žuvimi ar pienu gali grįžti ant mūsų stalo.

Baltijos aplinkos forumas ragina pamąstyti:

„Kokią įtaką ekosistemai (t.y. gyvenamajai aplinkai) gali turėti per atostogas Nemuno deltoje nusipirktas suvenyras? Toliau prasidės pakankamai ilgas samprotavimas, jei tau įdomu, bet taupai laiką – ateik į parodą ir viską išgirsi iš pirmų lūpų. Jei suvenyrą gamino vietos meistras, jis už tai gavo pinigų ir yra laimingas – žiemą susimokės už šildymą vietos katilinei, kūrenamai biokuro granulėmis. Katilinės savininkas džiaugsis didele biokuro paklausa, ir noriai priims didelius kiekius vėlai nušienautos žolės iš ūkininkų. Ūkininkai trins rankomis, kadangi bus uždirbę pakankamai lėšų, kad susigrąžintų už vėlyvą šienavimą patirtus nuostuolius ir dar liktų pakankama suma pragyvenimui. Tuo pačiu, ūkininkai bus suinteresuoti ir toliau ūkininkauti gamtai palankiu būdu – atidėti šienavimą, nenaudoti kenksmingų medžiagų ir pan.. Gamta regione klestės, aplinka bus švari, ja galės džiaugtis čia atvykę turistai. Taigi, iš vietinių pirktas, aplinkai draugišku būdu pagamintas suvenyras – investicija į sveiką aplinką, sveiką kūną ir sielą. O kas nutiktų, jei pirktum suvenyrą, kuriame naudojamos pavojingos cheminės medžiagos? Ką tada paremtum?

Jei ši loginė seka dar kelia keblumų ar klausimų, ateik į parodą „Sveikata ir ekologija“ kovo 27-29 dienomis – padiskutuosime“.

FORUMAS KVIEČIA Į FORUMĄ

Nevyriausybinė aplinkosaugos organizacija Baltijos aplinkos forumas kviečia drauge atrasti naują-seną komunikavimo būdą – forumą. „Pačio žodžio forumas reikšmė nurodo į visuomenei prieinamą ir priimtiną vietą, kur žmonės susirenka bendrai diskusijai, debatams, svarbių klausimų aptarimui. O kas gali būti svarbiau nei sveikas kūnas ir sveika siela?“, – šypsosi Baltijos aplinkos forumo komunikacijos specialistė Rita Norvaišaitė ir priduria – „tokia bendravimo forma užkoduota mūsų organizacijos pavadinime ir veikimo stiliuje. Daug samprotaujame, svarstome, kalbamės. Noriai leidžiamės į atvirą pokalbį su visuomene, raginame kalbėti ir dalintis. Tik tai užtikrina visuomenės įsitraukimą, dalyvavimą, o per tai – ir nuoširdų rūpestį aplinka“.

Atrasti ekologijos ir sveikatos ryšį Baltijos aplinkos forumas kviečia kiekvieną kovo 27-29 d. parodoje „Sveikata ir ekologija“ Klaipėdoje. Moksleiviams ir studentams numatoma speciali programa kovo 27 d. Norint į ją patekti, būtina registracija.

Komentarų nėra

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.