Diskusija „Jūrinė gamtosauga Lietuvoje – vertybės ten, kur jų nematome“

Mokslininkai, gamtosaugininkai, atsinaujinančios vėjo energetikos specialistai ir žvejai vasario 23 d. diskutavo apie Baltijos jūroje glūdinčias vertybes. Ekspertai, gerai pažįstantys Baltijos jūros biologinę įvairovę, pasidalino žiniomis ir įžvalgomis bei kvietė diskutuoti – kodėl vieniems Baltijos turtai visai nerūpi, o kitiems kyla sunkumų juos dalijantis?

Baltijos jūros biologinė įvairovė iš tiesų ypatinga. Ar žinojote, kad 20-ties metrų gylyje skendi šakotojo banguolio dumbliais apaugę akmenynai – Baltijos rifai –, o į Lietuvos pakrantes žiemoti parskrenda retos ančių rūšys? Tai – gamtiniai objektai, vertinami ir saugomi visoje Europoje.

Lietuva – jūrinė valstybė, tačiau dažnai jūrą prisimename tik praūžus pakrantės infrastruktūrą niokojančiai stichijai ar prasidėjus vasaros atostogų sezonui. Kitais metų laikais ji reikalinga tik tiems, kurių veikla yra tiesiogiai susijusi su Baltijos jūros ištekliais. Jiems  – aplinkosaugininkams, atsinaujinančios vėjo energetikos specialistams ir žvejams – ne visada pavyksta jais taikiai pasidalinti.

Diskusijos pašnekovai – Klaipėdos universiteto Jūros mokslų ir technologijų centro direktorius Prof. Darius Daunys ir Gamtos tyrimų centro paukščių ekologijos loboratorijos ornitologas Mindaugas Dagys. Diskusijoje taip pat dalyvavo Gamtos tyrimų centro Jūros ekologijos laboratorijos vadovas Linas Ložys, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos atstovai, Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos narys, zoologijos mokslų daktaras Egidijus Bukelskis, žvejų ir žuvų perdirbėjų asociacijos „Baltijos žvejas“ pirmininkas Algirdas Aušra, UAB „4Energia“ vadovas Tadas Navickas.

Baltijos jūra prasideda nuo tavęs!

Komentarų nėra

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.