Kuo Nemuno delta susijusi su Soommaa nacionaliniu parku?

Birželio 18-20 Nemuno deltoje lankėsi ir savo patirtimi su vietos turizmo paslaugų tiekėjais dalinosi garsus gaminio turizmo entuziastas, sėkmingas verslininkas iš Estijos Aivar Ruukel su kolegomis. Paaiškėjo, kas Soommaa ir Nemuno delta turi nemažai bendro ir patirtis Estijoje, gali būti pritaikyta Lietuvoje.

Aivar Ruukel drauge su Algirdu Matsoo Soomaa nacionaliniame parke plėtoja įvairias gamtinio turizmo paslaugas – pasivaikščiojimus pelkėse specialiais batais (angl. bog-shoing), turus potvynio apsemtame miške, luotų gamybos ir pelkių atkūrimo užsiėmimus ir kita. Jie taip pat turi nemažai komunikacinės patirties pristatant regioną bei jo išskirtinumą, palaikant ryšį su klientais socialinėse medijose.

Pirmąją vizito dieną Aivar Ruukel, jo partneris Algirdas Matsoo, praktikantas iš Kipro Erol Emin ir juos lydinti Baltijos aplinkos forumo atstovė Rita Norvaišaitė apžiūrėjo įvairius Nemuno deltos turizmo objektus, susitiko su keletų turizmo paslaugų tiekėjų, su jais aptarė esamą turizmo situaciją ir problemas. Pasirodė, jog Nemuno deltos ir Sommoos gamtinės sąlygos ganėtinai panašios – čia plyti pelkės, kasmet potvyniai užlieja aplinkines teritorijas, o vanduo vadina svarbią rolę vietos žmonių gyvenime.

Kitą dieną, jau turėdami bendrą vietovės vaizdą, turizmo situaciją, svečiai pakvietė Nemuno deltos turizmo paslaugų tiekėjus į atvirą seminarą. Aivar Ruukel su partneriu Algirdu Matsoo pristatė savo vykdomą veiklą, papasakojo apie patirtas sėkmes ir nesėkmes, marketingą. Susirinkusieji aktyviai uždavinėjo klausimus apie verslo subtilybėmis, jų susidomėjimas peraugo į diskusiją dėl patirties pritaikymo Lietuvoje ir darnaus turizmo plėtojimo Nemuno deltoje. Susitikimas pasibaigė ganėtinai entuziastingai – galbūt jau greitai Nemuno deltoje galėsime džiaugtis naujomis turizmo paslaugomis.

Aivar Ruukel pristatymą galite rasti čia.

Daugiau informacijos apie turizmą Sommaa nacionaliniame parke: www.soomaa.com

Komentarų nėra

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.