Aplinkos apsaugos dieną su džiugesiu ir rūpesčiu

Birželio 5 d. Baltijos aplinkos forumas, minėdamas Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną, ragino vilniečius pasirūpinti savo sveikata bei daromu poveikiu aplinkai ir patirti bendruomeniškumo džiaugsmą vykdant veiklas gamtos labui. Vilniaus miesto savivaldybės organizuotame renginyje pristatėme 3 savo iniciatyvas – „Pagalvok, kai perki“, Tausotojai.ltbei „Pranešk apie skriaudžiamą gamtą“.

Raginome susimąstyti apie aplinką ne tik kaip poilsio ar pramogų erdvę, bet ir kaip terpę, kuri kiekvieną mūsų per naudojamus produktus, orą, vandenį  veikia tiesiogiai. Kvietėme pagalvoti, ką perkame – ką tepame sau ir savo vaikams ant kūno, ką su nuotekomis nuleidžiame į upes, ežerus ir ką vėliau susižvejojame. Apie pavojingas chemines medžiagas kasdieniuose produktuose detaliau pasakojo mūsų cheminių medžiagų ekspertė Laura Stančė.

Taip pat pristatėme dvi savo iniciatyvas, kurios buria gamtos bičiulius bei prisideda prie aplinkos kokybės gerinimo. Pirmą kartą susitikome ir padėkojome aktyviausiems iniciatyvos „Pranešk apie skriaudžiamą gamtą“ pranešėjams – Eugenijui Zubkovui, Nedai Kavaliauskaitei bei Dainiui Šimelevičiui – bei draugiškiausioms institucijoms – Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Ekologijos ir teisės pažeidimų prevencijos skyriui; Vilniaus m. sav. administracijos Miesto ūkio ir transporto departamento Miesto tvarkymo skyriui bei Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Vilniaus rajono agentūrai. Jiems įteikėme simbolines padėkas bei leidinių pundelį, tarp kurių – ir Eugenijaus Drobelio šviežutėlė prisiminimų gamtoje knyga „Vidur girių“. Renginio dalyvius skatinome jungtis prie tausotojų bendruomenės, kurie dalinasi savo tausojimo veiksmais ir patirtimis, ragindami bendraminčius burtis. Tausotojai skelbia: „tausojimas – tai gyvenimo būdas. Tausojame ne todėl, kad kažkas prašo, o dėl savęs pačių“. Kaip skiriamąjį tausotojų ženklą, į renginį dviračiu atvykusiems svečiams dovanojome kepurėles dviračių sėdynėms nuo lietaus.

Dieną, svarbią kiekvienam aplinkos mylėtojui, paminėjome su viltimi, kad tausotojų burys kasmet plėsis, kad kitąmet galėsime džiaugtis dar didesniu  iniciatyvumu ir pilietiškumu, gražesne ir saugesne aplinka, kad fiksuosime vis mažiau nuskriaustos gamtos atvejų ir dažniau galvosime, ką vartojame. Tada galėsime Aplinkosaugos dieną švęsti be nerimo ir rūpesčių, vien tik džiugesio kupini.

Komentarų nėra

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.