Baltijos aplinkos forumas 10-tąjį gimtadienį sutiko Dvarčionių pievoje

Baltijos aplinkos forumas, spalio 14 d. šventęs savo veiklos dešimtmetį, sukaktį paminėjo tvarkydamas biologine įvairove turtingą Dvarčionių pievą.

 

Jau penktus metus Baltijos aplinkos forumas (BEF) globoja šį 4 ha lauką – kelis kartus metuose šienauja, kerta krūmus. Šie veiksmai yra būtini siekiant, kad pieva neužaugtų krūmais ir joje klestėtų rūšių įvairovė. Dvarčionių pieva –  išskirtinė savo gamtine įvairove, tokia buveinę galėtų didžiuotis kekviena sostinė Europoje.

 

Dvarčionių pievos tvarkymas BEF komandai yra daugiau nei nykstančių augalų saugojimas. Tai vieta, kur bendam darbui susirenka bendraminčiai, kur nesiliaujame gerėtis gamtos įdomybėmis, kur bendram reikalui susitelkia komanda.

„Švęsti gimtadienį tvarkantis atrodo keistokas sprendimas, kol nepažįsti BEF darbuotojų, nesupranti jų mastysenos, gyvenimo būdo. Jie gyvena gamta. Jiems didžiausia šventė ir laimė – būti gamtoje, drauge dirbti dėl jos gerovės,“ – įspūdžiais dalinasi nauja BEF komandos narė Rita Norvaišaitė.

Justė Buzelytė, pievą tvarkanti 5-tąjį kartą teigia, kad jai šis procesas svarbus organizacijai dėl bendro tikslo turėjimo ir komandinio darbo. Pasak jos, pievos tvarkymas stiprina komandinę dvasią, padeda atsipalaiduoti, suteikia galimybę neskubant mėgautis rudeniu.

 

Baltijos aplinkos forumo kolektyvas džiaugiasi matydamas savo triūso rezultatus – besiplečiantčią Dvarčionių pievą, gausėjančią retų augalų populiaciją.

Organizacija taip pat viliasi, kad vis daugiau kitų įstaigų ir verslo įmonių imsis iniciatyvos globoti pasirinktą gamtinę vietovę, nuolatinė jos priežiūra taps kolektyvo tradicija, o buvimas gamtoje teiks bendrumo ir atsipalaidavimo džiaugsmą. Tai būtų BEF jubiliejinio gimtadienio noras.

Komentarų nėra

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.