Pagrindinis puslapis

 

Apie festivalį „Vidur girių“ – patirkime bundančią Dzūkijos gamtą drauge

Smagi diena su šeima gamtoje

„Vidur girių“ – bundančios pavasarinės Dzūkijos gamtos pasitikimo reginys, kuris kviečia įsijausti, neskubėti ir pasimėgauti Čepkelių paraiste. Festivalis garsėja patyrusių gamtininkų vedamais įdomiaisiais žygiais po apylinkes, o nuo renginio neatsiejamas pasivaikščiojimas į Meškos šikną ypač mėgstamas mažujų gamtos mylėtojų. Tradiciškai balandžio pabaigoje vykstantis „Vidur girių“ atvykusiems siūlo didelį pasirinkimą veiklų, supažindinančių su mus supančia aplinka, tradicijomis ir vietos bendruomene. Tačiau festivalio vinis – nakvynė stovyklavietėje šalia Kastinio ežero su dzūkiška vakarone prie laužo ir ankstyvą rytą žadinantis gervių pasitikimas bei jų apskaita.

Vietos bendruomenės palaikymas

Be savo gamtosauginės misijos, festivalis taip pat daug dėmesio skiria vietos bendruomenės įtraukimui, savanorystės skatinimui. Kasmet renginio partneriais tampa gausybė vietos organizacijų ir asmenų. Dalis jų savanoriškai įsitraukia į renginio programą, dalis – prekiauja savo vietoje gaminta produkcija. Atvykstančius į Dzūkijos nacionalinį parką raginame įsigyti vietoje gaminamų produktų ir paslaugų, ypač – turinčių Dzūkijos nacionalinio parko produkto ženklą. Taip jūs prisidėsite prie verslų, kurie padeda saugomoms teritorijoms gyvuoti.

Į gamtą kviečiame ne tik vasarą

Neatsitiktinai renginys vyksta balandžio mėnesį. Tradiciškai – paskutinį balandžio savaitgalį. Taip siekiame parodyti žmonėms, kad gamtoje leisti laiką galime ne tik šiltuoju metų laiku, pritraukti lankytojus į saugomas teritorijas ne sezono metu.

Renginys nemokamas

Renginys nemokamas, nes festivalis organizuojamas įgyvendinant projektą  „Naturalit”. Jį finansuoja Europos Sąjungos LIFE programa ir Lietuvos Respublika. Visgi, organizatoriai kviečia lankantis Dzūkijos nacionaliniame parke įsigyti saugomų teritorijų lankytojo bilietą ir taip prisidėti prie šios teritorijos puoselėjimo. Kad renginio programa būtų dar įvairesnė, kviečiame skirti papildomą paramą festivaliui.

Ankstesni festivaliai

„Vidur girių“ – gamtos festivalis, su trumpa petrauka vykstantis kasmet jau nuo 2014 m.

 • 2014 m. buvo pirmieji festivalio „Vidur girių” metai. Renginys sugalvotas kaip Eugenijaus Drobelio knygos „Vidur girių“ pristatymo renginys. Programa. Jame susirinko apie 100 žmonių. Tai buvo Baltijos aplinkos forumo iniciatyva ir nuosavomis lėšomis organizuotas renginys.
 • 2015 m. nutarėme festivalio programą dar labiau sustiprinti, papildyti ją vietos bendruomenės išplėstine programa. Siekdami bent iš dalies padengti renginio organizavimo išlaidas, įvedėme simbolinį festivalio mokestį (10 eur), taip pat siūlėme paremti vietos bendruomenę įsigyjant jų parengtus maisto lauknešelius gervių stebėjimui. Nors surinktos lėšos renginio organizavimo išlaidų pilnai nepadengė, tačiau ženkliai palengvino organizatoriams tenkančią finansinę naštą, papildė vietos gyventojų biudžetą. Renginyje apsilankė 40 dalyvių.
 • 2016 m. Tęsėme festivalį. Renginio programa liko panaši. Vėl siūlėme prailgintą vietos turizmo paslaugų teikėjų programą. Festivalį parėmė Varėnos rajono savivaldybė, informaciniais rėmėjais tapo „Savaitė” ir Bernardinai.lt. Visų geradarių bendrų pastangų dėka, festivalio organizacinės išlaidos buvo beveik padengtos. Mums liko padengti vos ketvirtadalį festivalio išlaidų. Dalį renginio organizavimo išlaidų padengėme iš parduotų festivalio bilietų. Renginyje apsilankė 120 dalyvių.
 • Pirmųjų festivalių plakatai 2014-2016 m.
  Pirmųjų festivalių plakatai 2014-2016 m.

  2017 m. festivalis „Vidur girių” nevyko. Nepakako rasti pakankamai laiko ir pritraukti išteklių festivalio organizavimui.

 • 2018 m. festivalis įgavo naują kvėpavimą. Jis pradėtas įgyvendinti kaip viena iš projekto „Naturalit“ veiklų. Šio projekto dėka, renginiui užtikrintas nuolatinis bazinis finansavimas iki 2027 m. Varėnos rajono savivaldybė taip pat parėmė festivalį. 2018 m. renginio programa, išplėstinė renginio programa. Siekian paskatinti didesnę vietos produkcijos paklausą, buvo parengtas renginio metu veikiančio dzūkiško turgelio produktų pristatymas. Renginyje apsilankė 115 dalyvių.
 • 2019 m. festivalis susidraugavo su „Lietuvos geležinkeliais ir festivalio programa prasidėjo traukinyje Vilnius-Marcinkonys. Festivalį toliau rėmė projektas „Naturalit“ ir Varėnos rajono savivaldybė. Dėl sumažėjusio susidomėjimo išplėstine festivalio programa, jos atsisakyta. Festivaliu susidomėjo ir atvyko dvigubai daugiau dalyvių – 257.
 • 2020 m. ir  2021 m. festivalis neįvyko dėl COVID viruso pandemijos.
 • 2022 m. festivalis grįžo po priverstinės pertraukos. Festivalį toliau rėmė projektas „Naturalit“ ir Varėnos rajono savivaldybė. Festivalio programa. Renginyje apsilankė 173 dalyviai.
 • 2023 m. festivalį toliau rėmė projektas „Naturalit“ ir Varėnos rajono savivaldybė. Renginio programa. Festivaliui buvo rekordiniai metai. Renginyje apsilankė 389 lankytojai.
Žiūrėti nuotraukas

 

Festivalio dalyvių skaičiaus augimas

Festivalio „Vidur girių“ plakatai 2018-2023 m.
Festivalio „Vidur girių“ plakatai 2018-2023 m.

2014-2016 m. festivalis organizuojamas Baltijos aplinkos forumo iniciatyva. 2018-dabar festivalis organizuojamas kaip projekto „Naturalit“ veikla. Kasmet festivalis vis labiau populiarėja ir auga.

 

Festivalis organizuojamas įgyvendinant projektą „Natura 2000 tinklo valdymo optimizavimas Lietuvoje” (Naturalit, LIFE IP PAF-NATURALIT ), Nr. LIFE16 IPE/LT/016. Jį finansuoja Europos Sąjungos LIFE programa ir Lietuvos Respublika. Taip par parama skiria Varėnos rajono savivaldybė. Už tinklalapyje pateikiamą informaciją visą atsakomybę prisiima autoriai. Čia pateikiamas turinys nebūtinai atspindi Europos Komisijos nuomonę.