Pagrindinis puslapis

 

Apie festivalį „Miško burtai“ – čia patekęs pasijunti lyg paslaptingoje legendoje

Smagi diena su šeima gamtoje

„Miško burtai“ – tai visoje Lietuvoje analogų neturintis teatralizuotas festivalis šeimoms, auginančioms 3-12 metų vaikus. Renginio metu organizuojamos įvairios veiklos, žaidimai, kuriuos veda žemaičių mitologijos personažai – laumės ir kaukai. Tai – pasakiškas šeštadienis legendų pasaulyje. Tai – vienintelė diena metuose, kada pabendrauti su vaikais iš savo namų rezervate išlenda Kaukų karalius su visa savo svita ir įvairiais žaidimais pasakoja vaikams apie stebuklingą gamtos pasaulį.

Netradicinis gamtosauginis renginys

Įspūdingos dekoracijos, kostiumai ir žaidimai vaikams patrauklia forma padeda sužinoti įdomias istorijas apie gamtą, skatina norą ją tyrinėti, joje leisti laiką ir taip ilgainiui užsiugdyti meilę gamtai. Pasirinkta tikslinė auditorija – 3-12 metų vaikai mokslininkų yra laikoma svarbiausia gamtosauginiame švietime, nes tuo metu asmuo labiausiai imlus gamtos pažinimui, yra empatiškas gamtai ir šiame amžiuje išugdyti meilę gamtai yra lengviausia. Nors visos veiklos subalansuotos būtent šio amžiaus vaikams, smagiai laiką festivalyje gali leisti ir jaunesni (juos domina dekoracijos, kostiumai, pabuvimas gamtoje), ir vyresni.

Vietos bendruomenės palaikymas

Be savo gamtosauginės misijos, festivalis taip pat daug dėmesio skiria vietos bendruomenės įtraukimui, savanorystės skatinimui. Kasmet renginio partneriais tampa gausybė vietos organizacijų ir asmenų. Dalis jų savanoriškai įsitraukia į renginio programą (tampa veiklas vykdančiais legendų herojais, kuria renginio atmosferą savo muzika, dekoracijomis ir kt.), dalis – prekiauja savo vietoje gaminta produkcija. Atvykstančius į Žemaitijos nacionalinį parką raginame įsigyti vietoje gaminamų produktų ir paslaugų, ypač – turinčių Žemaitijos nacionalinio parko produkto ženklą. Taip jūs prisidėsite prie verslų, kurie padeda saugomoms teritorijoms gyvuoti.

Kviesdami kurti festivalį drauge mes taip pat skiriame dėmesį jaunimo verslumo ugdymui – kviečiame kurti suvenyrus renginiui ir juos pardavinėti, mokome vaikus veido dažymo subtilybių ir kviečiame tokiu būdu festivalyje užsidirbti.

Į gamtą kviečiame ne tik vasarą

Neatsitiktinai renginys vyksta spalio mėnesį, Taip siekiame parodyti žmonėms, kad gamtoje leisti laiką galime ne tik šiltuoju metų laiku. Svarbu nuo mažens mokytis tinkamai apsirengti. Artėjant renginiui mes pasitelkiame visas laumiškas galias, kad debesys būdų išsklaidyti ir per 4 metų istoriją, dar nebuvo festivalio dienos, kada lietus trukdytų mėgautis rudeniška gamta.

Renginys nemokamas

Renginys nemokamas, nes festivalis organizuojamas įgyvendinant projektą  „Naturalit”. Jį finansuoja Europos Sąjungos LIFE programa ir Lietuvos Respublika. Visgi, organizatorių siekis – ilgainiui festivalį rengti be išorinės paramos ir jį plėsti – todėl festivalio lankytojai raginami įsigyti saugomų teritorijų lankytojo bilietą ir taip prisidėti prie būsimų festivalių, taip pat – skirti papildomą paramą renginiui. Būtina dalyvių registracija.

Geriau vieną kartą pamatyti

Daugiau video

 

Ankstesni festivaliai

 

  • 2018 m. vyko pirmieji „Miško burtai“ Platelių dvaro parke. Jame dalyvavo 528 dalyviai. Renginio programa. Detalesnis programos veiklų pristatymas.
  • 2019 m. antrasis festivalis taip pat vyko Platelių dvaro parke. Programoje buvo dar didesnė veiklų įvairovė. Renginyje dalyvavo 646 dalyviai.
  • 2020 m. festivalis nevyko dėl COVID grėsmės ir renginiams taikomų apribojimų.
  • 2021 m. festivalis vyko vis dar esant didelei COVID rizikai, todėl dalyvių skaičius ribotas. Jame apsilankė 215 žmonių. Renginio vieta pasikeitė – kaukai ir laumės rinkosi į Plokštinės gamtinio rezervato pašonę – Plokščius.
  • 2022 m. festivalis vėl organizuotas pilna jėga. Jis vyko greta Plokštinės gamtinio rezervato – Plokščiuose. Renginys tapo rekordiniu – jame apsilankė 1085 dalyviai. Programa.
  • 2023 m. festivalis dar labiau sustiprėjo, nes gavo papildomos paramos iš Plungės rajono savivaldybės. Renginys vėl vyko greta Plokštinės gamtinio rezervato – Plokščiuose. Jis turėjo tapti dar kartą rekordiniu – jame planavo dalyvauti per 1700 dalyvių, tačiau audringi orai sujaukė dalies jų planus. Festivalis vis tiek vyko, jame apsilankė apie 800 ištikimiausių dalyvių. Programa.

 

Žiūrėti nuotraukas

 

Festivalio dalyvių skaičiaus augimas