Žemės ūkis yra viena prasčiausiai nušviečiamų temų Lietuvos žiniasklaidoje. Gilindamiesi į šią sritį ir skleisdami žinią apie klimatui draugišką žemės ūkį žurnalistai gali padėti didinti spaudimą tvaresniam ūkininkavimui.

Kviečiame naudoti mūsų paruoštą medžiagą  tiek apie žemės ūkį, tiek apie klimato kaitą arba kreiptis dėl individualaus komentaro el. paštu rita.griniene@bef.lt.

seminarAS „Ar Lietuvai reikia žemės ūkio? Žemės ūkio situacija ir klimato kaita“

Nuvilnijęs ūkininkų protestas tiek Lietuvoje, tiek visoje Europoje atskleidė, koks svarbus yra šis sektorius. Ūkininkai ne tik augina maistą, prisideda prie šalies ekonominės ir socialinės situacijos, bet ir daro didžiulę įtaką mūsų aplinkai, klimatui. Šis sektorius yra remiamas viešaisiais pinigais daugiau, nei bet kuris kitas sektorius – Lietuvos žemės ūkiui ir kaimo plėtrai 2023-2027 metams ES ir Lietuvos valstybė skyrė 4,281 milijardo eurų. Kodėl taip yra ir kokia reali žemės ūkio teikiama nauda mums?

Seminaras žurnalistams vyko 2024.04.23, 9:00-11:00 val., jo metu Baltijos aplinkos forumo ekspertai Gabija Tamulaitytė ir Justas Gulbinas dalinosi įžvalgomis, kokia yra šiandien žemės ūkio situacija Lietuvoje, ar ūkininkai užaugina pakankamai maisto, kokią įtaką žemės ūkis daro aplinkai ir klimatui.

Renginys vyko išskirtinėje vietoje, betarpiškai susijusioje su žemės ūkiu – „Senatorių pasaže“. Pasažo įkūrėjas Niels Pretzmann taip pat valdo ekologinį ūkį „Farmers Circle“, kuris 2021 metais buvo išrinktas „Gero ūkininko“ čempionato ambasadoriumi. Pasaže veikiantys restoranai puoselėja „iš lysvės – į lėkštę“ maisto koncepciją, o parduotuvėlėse galima įsigyti maisto produktų iš vietinių ūkininkų.

Seminaro medžiagą rasite čia:

Seminaro pranešėjai

Justas Gulbinas jau daugiau kaip 11 metų dirba Baltijos aplinkos forumo vykdomuose projektuose, susijusiuose su žemės ūkio politikos vystymu ir agrarine aplinkosauga. Aktyviai dalyvauja teikiant ekspertines pastabas ir pasiūlymus Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginiam planui, siekiant suderinti aplinkosaugos ir žemės ūkio interesus.

Gabija Tamulaitytė turi beveik 10 metų patirtį tarptautinėse organizacijose dirbant klimato kaitos bei biologinės įvairovės apsaugos srityse, Žemės ūkio ministerijoje įgyvendino projektus kuriant šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) apskaitos sistemą ūkių lygmeniu bei pradedant formuoti anglies kaupimo ūkininkavimo politiką. Šiuo metu Baltijos aplinkos forume vadovauja gamtos atkūrimo projektams, kuriuose stengiasi integruoti ūkininkų bei gamtos interesus.

Kontaktai žiniasklaidai

Rita Grinienė

Projekto atstovė

Baltijos aplinkos forumo komunikacijos specialistė

el.p. rita.griniene@bef.lt 

tel. nr +370 6 22 37720

Projektas „Klimato kaitos mažinimo advokacija žemės ūkyje“  finansuojamas Klimato kaitos programos lėšomis, kurią administruoja Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra.