Remigijus Žemaitaitis
Į mūsų klausimus atsakė lakoniškai platformoje zinaukarenku.lt.
- Kokios pozicijos laikysitės dėl tarptautinių Lietuvos įsipareigojimų dėl klimato kaitos?
Tiek kiek mums privaloma, o ne rekomenduotina.
- Kokia bus jūsų pozicija dėl žemės ūkio ir jo atitikties Žaliąjam kursui?
Nepritariu Žaliąjam kursui, nes tai daro nekonkurencingus rinkoje, nes pvz Lenkai jo nesilaiko, jeigu jie nesilaiko ir jis nėra privalomas, kodėl turi kentėti mūsų visuomenė?
- Kokia, jūsų manymu, turėtų būti Lietuvos vizija gamtos ir aplinkos išsaugojimui?
Ji yra. Ir tvarkingai jos laikomasi.
- Kokia jūsų nuomonė dėl Gamtos atkūrimo reglamento?
Neturiu griežtos pozicijos, nes nesu specialistas šio failo.
- Ar ketinate prisidėti prie Nacionalinio miškų susitarimo proceso atgaivinimo? Kaip, jūsų nuomone, turėtų atrodyti miškų naudojimo ir miškų apsaugos balansas?
Taip, tik ten daug ginčų yra.
- Miškų kirtimai Lietuvoje turi būti griežčiau ribojami
Visiškai nesutinku. Turi būti priešingai – kontrolė ne miškų kirtime, o jų atsodinime, kadangi yra labai daug išduodama leidimų savaiminiam miškų atauginimui. Jam vykstant auga beverčiai, neūkinės paskirties medžiai, kurie jokios pridėtinės vertės nekuria ir kadangi tokios paskirties miškų daugėja, mes realiai matome, kad miškai yra neatsodinami ir netvarkomi. Mes galime turėti mechanizmą, kaip yra Švedijoje: jeigu tu planuoji iškirsti mišką, turi sumokėti ūrėdijos rezervinę sąskaitą, kiek kainuotų miškų atsodinimas, ir jei per du metus tu neatsodini, tada ūrėdija atsodina tą mišką ir tie pinigai natūraliai lieka ūrėdijoje.
- Naktinių taikiklių naudojimas medžioklėje turi būti draudžiamas
Visiškai nesutinku. Aš stebiuosi ir džiaugiuosi, kad Seimas rado proto ir jėgų priimti įstatymą, jog gyvuliai nebebūtų kankinami. Gyvūnai šiandien yra medžiojami su pašvietimais. Gyvūnas gali būti sužeistas, nesunkiai sužeistas ir kankintis kol galų gale miršta. Tam ir buvo sukurtos naktinės optikos ir termovizinės sistemos, kad žvėris būtų vietoje sumedžiojamas ir patirtų kuo mažiau kančių. Tokiu atveju, jei kalbame apie naktinių optikų draudimą, aš manau, seimas turėtų tučtuojau svarstyti dyperių sistemos arba echolotų naudojimo draudimą žvejyboje, kadangi tu plauki įvairiais vandens telkiniais ir matai, kur yra žuvys, pasirenki specialų masalą ir juo tu išgaudai žuvį.
- Lietuva turi mažinti aplinkosauginius ribojimus žemės ūkio sektoriui
Visiškai nesutinku. Žemės ūkis labiausiai prisideda prie klimato šilumos mažinimo, o didžiausias klimato šilumos sukelėjas yra vartotojai, kurie maistą ima išsivežimui, išsinešimui, prekes siunčiasi per visas elektroninės prekybos įmones. Taip pat labiausiai prisideda prie klimato šilumos vegetarai ir veganai, nes jų produkciją išauginti, išlaikyti daugiausiai energijos kainuoja. Elektromobiliai irgi labiausiai prisideda prie klimato šilumos dėl kobalto iškasimo – reikia 8 tonas perkasti įvairaus pobūdžio žemių, grunto ir panašiai, kad tu jį išgautum, tam, kad tu automobilį pagamintum. O kad elektromobilis galėtų važiuoti, reikia arba dujų generatoriaus, branduolinės elektros, arba biokuro. Taip pat aplinkai kenkia saulės ir vėjo jėgainės, kadangi saulės jėgainių kolektorių ir vėjo jėgainių sparnuočių sunaikinimo dar nėra. Labiausiai klimato atšilimą sukuria netvari statyba, netvari ekonomika ir netvari plėtra.
Mūsų komandos komentras: Iš paaiškinimo ir kitų atsakymų į klausimus matyti, kad galimai kandidatas suklydo pažymėdamas atsakymą ir norėjo pažymėti „Visiškai sutinku“.
- Lietuva turi didinti ir plėsti aplinkosauginius mokesčius
Visiškai nesutinku. Jie jau ir taip labai dideli. Kuo labiau plečiami aplinkosauginiai mokesčiai, tuo daugiau jaunimas perka iš Kinijos, iš visų amazonų ir visokių kitokių įmonių, kurios nekelia aplinkosauginių reikalavimų. Kuo daugiau mes pramonės iškeliame nuo vietinio vartotojo taško A į tašką Z, tada tos produkcijos parsivežimas mums padaro 5 kartus didesnę žalą ir nuostolį už vietinę gamybą. Leiskite turėti čia siuvyklas, gyvūnėlių fermas, ir tada rankinukus, batukus gaminsite čia ir odą perdirbsite čia. Seimas uždraudė auginti gyvūnėlius, o žmonės nori turėti odinių, gerų, kokybiškų daiktų, tada juos siunčiasi iš Rusijos, Kinijos, Turkijos. Skaičuokit, kiek jums kainuoja atsiuntimas, kiek aplinkosauginės žalos padarymas ir kokie aplinkosauginiai mokesčiai.
- Lietuvos saugomose teritorijose ūkinė veikla turi būti labiau ribojama
Visiškai sutinku. Turi būti ribojama tiek, kiek ji sinchronizuojasi su gamta, tiek, kiek jos plėtra neprieštarauja visuomenės gerovei. Pavyzdžiui, priėjimas prie ežero turi būti atviras visiems.