COP28 prioritetai
2023 m. pretenduoja tapti karščiausiais metais per visą istoriją, nes liepa, rugpjūtis, rugsėjis ir spalis gerokai viršijo mėnesio rekordus. Ekstremalūs orai paveikė žmones visame pasaulyje: miškų gaisrai nusiaubė Kanadą, Havajus ir Graikiją (be kitų vietovių). Smarkios liūtys sukėlė staigius potvynius Kinijoje, Filipinuose ir prie Afrikos Didžiųjų ežerų. Planetoje buvo užfiksuota aukščiausia vidutinė kada nors užfiksuota temperatūra – tai parodė pasauliui, kad nepakankamai sparčiai kovojame su klimato krize.
- Iškastinio kuro atsisakymas: 15 valstybių grupė preliminariose derybose prieš COP28 susitikimą paragino visiškai atsisakyti iškastinio kuro.
- Atsinaujinančiųjų energijos išteklių plėtra: ES, JAV ir JAE ragina vyriausybes susitarti, kad per šį dešimtmetį atsinaujinančiosios energijos kiekis patrigubėtų.
- 1,5 laipsnio: JT tikslas iki 2050 m. užtikrinti anglies dioksido neutralumą suteikia tik 40 proc. tikimybę pasiekti šį tikslą. Tai buvo vienas svarbiausių COP 28 diskusijų klausimų.
- Klimato kaitos finansavimas: Ekstremalūs orų reiškiniai ir toliau griauna žmonių gyvenimus ir pragyvenimo šaltinius. Įsipareigojimai dėl klimato kaitos finansavimo yra svarbūs siekiant padėti šalims prisitaikyti ir atkurti.
- Sveikata: Pirmą kartą COP28 buvo diena, skirta sveikatai, pripažįstant, kad klimato kaita kelia grėsmę sveikatai.
- Žemės ūkis. COP28 pirmą kartą buvo diena, skirta žemės ūkio ir vandenims.