Projekto idėja

Projektą vykdo Baltijos aplinkos forumas ir Baltarusijos organizacija „Ecoproject“ Partnership“. Projektu siekiama gilinti Baltarusijos jaunimo žiniasapie aplinkosaugą, ypač susijusias su klimato kaita, nes šalyje vis dar trūksta į aplinkosaugą orientuotų žmonių ir aplinkos apsaugos iniciatyvų.

Mes norime suteikti įrankių ir žinių, kaip suprasti, įvertinti ir sumažinti asmeninį bei organizacijų poveikį aplinkai bei paskatinti organizacijas vykdyti savo kasdienį verslą rūpinantis aplinką.

Projekto veiklos

Siekdami sustiprinti Baltarusijos jaunimo požiūrį į aplinkosaugą, atrinksime apie 30 suinteresuotų jaunuolių Baltarusijoje. Jiems organizuosime seminarus klimato kaitos, atliekų tvarkymo, išteklių naudojimo efektyvumo, poveikio aplinkai vertinimo, tvaraus verslo, įmonių socialinės atsakomybės ir kitomis temomis. Taip pat rengsime praktinius mokymus apie asmeninį ir organizacijų CO2 pėdsaką, skaičiavimo metodus ir poveikio aplinkai mažinimo priemones. Šie praktiniai mokymai leis dalyviams įvertinti 3 pasirinktų organizacijų aplinkosauginius veiksmus ir apskaičiuoti jų CO2 pėdsaką. Vėliau bus pateiktos konkrečios rekomendacijos ir specialus gidas, prieinamas visuomenei, kaip atlikti tokius vertinimus.

Projektas ne tik pagilins atrinktų dalyvių žinias, bet ir informuos plačiąją visuomenę. Bus skleidžiama informacija apie klimato pokyčius, poveikį aplinkai, patarimai, kaip sumažinti asmeninį CO2 pėdsaką ir kitomis svarbiomis temomis. Informacija bus skleidžiama tiek tradicinėmis žiniasklaidos priemonėmis, tiek socialinėje erdvėje bei  partnerių tinklalapiuose. Taip pat planuojamas baigiamasis renginys, kuriame dalyviai dalinsis savo patirtimi, įmoktomis pamokomis ir bandys užsibrėžti tolesnius tikslus.


Kontaktai

Audronė Alijošiutė

Aplinkosaugos ekspertė

Tel. 8 5 213 8155

E. p. Audrone.Alijosiute@bef.lt


Trukmė

2020/01 –2021/12


Parama

Projektas finansuojamas Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis.