AskREACH projektas siekia:

  • Didinti vartotojų informuotumą apie gaminiuose slypinčias labai didelį susirūpinimą keliančias medžiagas (SVHC)
  • Suteikti vartotojams galimybę atsakingai priimti sprendimus dėl pirkimo.
  • Didinti tiekėjų supratimą apie jų pareigą teikti informaciją pagal REACH reglamentą.
  • Tobulinti informacijos apie SVHC grandinę tarp vartotojų ir tiekėjų bei taip siekti SVHC pakeitimo saugesnėmis alternatyvomis.

Projekto metu kuriama duomenų bazė, kur gaminių tiekėjai galės pateikti informaciją apie SVHC. Duomenų bazė bus sujungta su mobiliąja programėle, kurią vartotojai galės naudoti, norėdami gauti informacijos apie SVHC gaminiuose. Jei norimų duomenų dar nėra duomenų bazėje, informacijos užklausa galės būti automatiškai siunčiama gaminio tiekėjui. Tiekėjams bus suteikiamos ir kitos IT priemonės, padėsiančios teisingai komunikuoti informaciją.

Projektas taip pat apima plačias visuomenės informavimo kampanijas visose dalyvaujančiose šalyse, skirtas vartotojams ir įmonėms. Vėliau kampanijos bus įgyvendinamos ir kitose ES šalyse, kurios nėra projekto partnerės.

Daugiau informacijos anglų kalba rasite čia.

KĄ GALIU PADARYTI KAIP VARTOTOJAS?

REACH reglamento 33 straipsnio 2 dalis suteikia vartotojams teisę reikalauti iš tiekėjų informacijos apie SVHC iš REACH kandidatinio sąrašo gaminyje. Tiekėjai yra įpareigoti per 45 dienas pateikti reikiamą informaciją apie SVHC ir saugų gaminio naudojimą.

 

PAVOJINGOS MEDŽIAGOS GAMINIUOSE  TAI PREKYBOS ĮMONIŲ ATSAKOMYBĖ

Pristatome lankstinuką „Pavojingos medžiagos gaminiuose – tai prekybos įmonių atsakomybė“. Jame paaiškiname kodėl ir kaip teisingai turėtumėte informuoti vartotojus apie pavojingas medžiagas gaminiuose. Informacija skirta tiek didelėms pramonės, tiek mažmeninės prekybos įmonėms.

Kaip pateikti informaciją askreach duomenų bazei?

Kviečiame peržiūrėti informacinį filmuką, paaiškinantį, kaip teisingai pateikti informaciją „AskREACH“ duomenų bazei. Filmukas paaiškina įmonėms, kaip užsiregistruoti ir kokius duomenis suvesti. Filmukas anglų kalba.

 

 

 

.

Mobiliąją „Scan4Chem“ programėlę (galima lietuvių kalba) galite parsisiųsti tiek iš „Google Play“, tiek iš „App Store“.

 

Kontaktai

Audronė Alijošiutė-Paulauskienė
Aplinkosaugos, darnaus vystymosi  politikos  specialistė
8 5 213 8155
audrone.alijosiute@bef.lt

Trukmė

2017/09-2022/08

Parama

Projektas LIFE AskREACH (Nr. LIFE16 GIE/DE/000738) finansuojamas Europos Sąjungos LIFE programos.