Pastaraisiais dešimtmečiais Europoje drastiškai mažėja pelkių ir šlapynių plotai dėl klimato kaitos, sausinimo, intensyvios žemdirbystės ir urbanizacijos, nors šios ekosistemos atlieka gyvybiškai svarbų vaidmenį – jos ne tik saugo biologinę įvairovę, bet ir padeda reguliuoti klimatą, sulaiko anglies dioksidą, filtruoja vandenį bei apsaugo nuo potvynių.
LIFE Marsh Meadows: atkurdami šlapynes, saugome ateitį
Lietuvoje ir Latvijoje aktyviai vykdomi šlapynių atkūrimo darbai, siekiant išsaugoti retas augalų, varliagyvių bei paukščių rūšis ir užtikrinti ilgalaikį šių buveinių gyvavimą. Džiaugiamės projekte LIFE Marsh Meadows turėdami stiprų partnerį, su kuriuo galime keistis patirtimi. Praėjusią savaitę vykusio susitikimo metu gamtininkai iš Latvijos gamtos fondo bei ūkininkai lankėsi Baltosios Vokės šlapynėje, kur nesenai buvo įgyvendinti vandens lygio atkūrimo darbai.
LIFE Marsh Meadows projektu siekiama atkurti degradavusias šlapynių ir pievų agroekosistemas, parodant betarpiškas sąsajas tarp gamtiniu požiūriu vertingų ekosistemų ir naudos vietos brendruomenėms, užtikrinti ilgalaikį šių svarbių teritorijų gyvavimą. Šlapynių atkūrimo darbai vyksta trijose teritorijose Lietuvoje ir Latvijoje:
- Baltosios Vokės šlapžemių kompleksas (Lietuvoje)
- Sitos ir Pededzės užliejamose pievose (Latvijoje)
- Lubano pelkių komplekse (Latvijoje)
Komentarų nėra